Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Tanieją legnickie żłobki

Przez   /   17/04/2015  /   No Comments

W Legnicy właśnie trwają (1-30 kwietnia) zapisy do czterech prowadzonych przez gminę żłobków na rok 2015/2016. Te placówki opiekuńcze działają w strukturze MOPS. Miasto dysponuje prawie 380 miejscami dla maluchów w wieku od 20 tygodni do 3 lat. W ubiegłym roku naborem do żłobków zainteresowanych było 345 rodzin. Wszystkie dzieci zostały przyjęte.

Prezydencki projekt uchwały „Legnica przyjazna rodzinie”, który procedowany będzie na kwietniowej sesji Rady Miejskiej, obniża koszty pobytu wszystkich dzieci w żłobkach publicznych. Opłata za jedną godzinę przebywania malucha w żłobku zmniejsza się z 1,75 zł do 1,05 zł, czyli aż o 40 procent.

Przypomnijmy, że posiadacze Kart Dużej Rodziny będą mogli dodatkowo korzystać z ulgi za pobyt dziecka w żłobku w wysokości 50 procent.

Ponadto wszystkich podopiecznych legnickich żłobków obejmie zasada, według której nie będzie pobierana opłata w przypadku, gdy dziecko jest nieobecne w żłobku przez co najmniej kolejne 3 dni. Wcześniej taka reguła dotyczyła tylko dzieci uczęszczających do publicznych przedszkoli.

Jeśli Rada Miejska przyjmie propozycje prezydenta Tadeusza Krzakowskiego, nowe, bardzo korzystne dla rodzin zasady będą mogły zacząć obowiązywać jeszcze wiosną (po upływie 14 dni od opublikowania uchwały przez wojewodę w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego).

- Wychodzimy naprzeciw potrzebom młodych rodzin – podkreśla prezydent Tadeusz Krzakowski. – Taka polityka społeczna umożliwia mamom podejmowanie pracy zawodowej. Sprzyja zawodowej aktywizacji i korzystaniu z coraz większej ilości pojawiających się w Legnicy ofert pracy. W wielu domowych budżetach pozostaną zaoszczędzone pieniądze, które można wydać na inne ważne dla rodzin cele.

Źródło: Urząd Miejski w Legnicy

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1670 dni temu dnia 17/04/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 17, 2015 @ 5:03 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Legnica1_05

Przychodnia w legnickim szpitalu już po remoncie

Read More →