schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Taksówkarz ze Złotoryi popsuł szyki oszustowi

Przez   /   22/11/2022  /   No Comments

Oszust próbował metodą “na wnuczka” wyłudzić ponad 50 tys. zł od starszej pani ze Złotoryi. Prawie mu się udało. Utracie pieniędzy zapobiegł miejscowy taksówkarz. Jak?

Oszust skontaktował się telefonicznie z 83-letnią złotoryjanką i opowiedział zmyśloną historię o wypadku samochodowym spowodowanym rzekomo przez jej syna. Kobieta uwierzyła, że aby wyciągnąć swe dziecko z aresztu musi wpłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zgodnie z poleceniem spakowała pieniądze i czekała na kuriera.

W tej roli oszust obsadził złotoryjskiego taksówkarza. Zadzwonił do niego i opowiedział mu inną bajkę: o kurierze, któremu nawalił samochód, i paczce, którą trzeba szybko dostarczyć ze Złotoryi do Rybnika. Taksiarz umówił się, że za kurs dostanie 1,5 tys. zł, odebrał pakunek od starszych państwa, ale kiedy wrócił do samochodu i przyjrzał się przesyłce zaczął nabierać podejrzeń. Kiedy oszust zadzwonił, aby upewnić się, że pieniądze są w drodze, taksówkarz oznajmił, że rezygnuje ze zlecenia i odda paczkę nadawcom. Wtedy padła propozycja, by otworzył ją i wziął sobie dodatkowy tysiąc złotych. To upewniło taksówkarza, że jest wciągany w przestępstwo. Wrócił do starszych państwa, zwrócił im pakunek.

Oszusta szuka złotoryjska policja.

FOT. PIZABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 78 dni temu dnia 22/11/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 22, 2022 @ 3:02 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

doctor-1228627_1920

Ginekolog z Legnicy rozmnażał swoje pacjentki

Read More →