PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Szybko i lekko. Wystawa rysunków Piotra Fąfrowicza

Przez   /   15/09/2023  /   No Comments

W Galerii Satyrykon w legnickim Rynku zagościła nowa wystawa – ekspozycja zatytułowana jest “Szybko i lekko”, a jej autorem jest Piotr Fąfrowicz. Oglądać ją można od 12 września do 4 listopada, natomiast na wernisaż i osobiste spotkanie z autorem Legnickie Centrum Kultury zaprasza w najbliższy piątek – 15 września o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Twórczość ilustratorska Piotra Fąfrowicza ukazana jest przez pryzmat trzech zestawów prac do trzech projektów wydawniczych. Na wystawie zobaczyć bowiem można obrazy z przyjaznego, bajkowego lasu z nieopublikowanej jeszcze książki “Opowieść z pagórka Piaskowych Królików” z tekstem Jana Kerdena. Obok nich hybrydy ludzko-zwierzęce, czyli rogate, zwinne diabły wywodzące się z japońskich baśni, choć o zadziwiająco uniwersalnych tożsamościach. Pojawiły się one w zbiorze mukashi hanashi, czyli opowieści o dawno, dawno minionych czasach i wydarzeniach zza wielu gór, lasów i mórz. “Bezpowrotna góra” to tytuł opasłego, bogato ilustrowanego tomu baśni wybranych, opracowanych i przetłumaczonych z języka japońskiego przez Zbigniewa Kiersnowskiego, a wydanych przez Media Rodzinę w 2012 roku. Największy zespół prac natomiast – ponad 20 – tworzą bez mała monochromatyczne portrety, scenki rodzajowe, i inne drobiazgi malarskie powstałe do książki Leszka Mazana zatytułowanej “Naga prawda, czyli trzy rozbiory Polski”, która także ukazała się nakładem wydawnictwa Media Rodzina w 2018 roku.

Piotr Fąfrowicz to ceniony malarz i ilustrator, absolwent historii sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Obecnie mieszka i tworzy w Lublinie oraz w Kazimierzu Dolnym. Jego twórczość była prezentowana na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Tworzone przez niego malarstwo i ilustracje można było podziwiać między innymi w Polsce, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Islandii czy Włoszech. Zajmuje się również projektowaniem kart pocztowych, kalendarzy i plakatów. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień, a w 2008 został wpisany na Honorową Listę IBBA w kategorii ilustrator.

Źródło: LCK

RYC. PIOTR FĄFROWICZ

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 281 dni temu dnia 15/09/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 15, 2023 @ 7:36 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

nabytki5

Muzeum Miedzi w Legnicy chwali się nowymi nabytkami

Read More →