OSOBUS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Płyną pieniądze dla Teatru Modrzejewskiej w Legnicy

Przez   /   15/09/2023  /   2 Comments

Sejmik Dolnego Śląska przegłosował zmiany w uchwale budżetowej, w ramach których województwo przekaże Teatrowi Modrzejewskiej w Legnicy 1,5 mln zł na pokrycie bieżących wydatków w związku ze brakiem dotacji z miasta. Niemal w tym samym czasie nadeszło wsparcie dla legnickiej sceny od Unii Polskich Teatrów. Będzie dobrze!

Tym razem udało się przełamać pat, który od kilku miesięcy paraliżował prace Sejmiku. Wczoraj, inaczej niż w lipcu, przeszedł pakiet zmian w budżecie, wśród których były pieniądze na drogi, rewitalizację linii kolejowych, sport, służbę zdrowia, kulturę. 1,5 mln zł to dotacja równoważna sumie, jaka powinna w tym roku zostać przekazana przez prezydenta Legnicy na funkcjonowanie Teatru Modrzejewskiej. To powinno na jakiś czas ustabilizować sytuację finansową legnickiej sceny.

Jacek Glomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej, informuje o jeszcze jednej uchwale, ważnej dla tej placówki. Podjęła ją Unia Polskich Teatrów, której członkiem jest m.in. legnicki teatr. Zarząd UPT podjął uchwałę o przekazaniu 30 tys. zł na realizację premiery spektaklu „Czysta biała rasa” wg Franka Westermana w reż. Romualda Wiczy-Pokojskiego. Premiera jest zapowiadana na 9 grudnia br.

 

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

2 komentarze

  1. do lustrator pisze:

    Aniu jednak jestes aktywna.Czy lustratorku

  2. Anonim pisze:

    ojej to jednak miecie polskie beda musiały chodzić do teatru Glomba a one tak chcialy do warszawy na sztuki zgodne z linia bog honor ojczyzna i pokazy wojska polskiego z muzyka martyniuka..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piotr k drop legnicaeu

Akt oskarżenia dla trenera – pedofila z Legnicy

Read More →