Starostwo1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Szkic ma moc”. Zobaczcie, co sobie bazgrzą artyści

Przez   /   15/06/2022  /   No Comments

W piątek 17 czerwca o godzinie 19.30 w Galerii Ring (Rynek 12) odbędzie się wernisaż wystawy Szkic ma moc organizowanej już po raz drugi przez Legnickie Centrum Kultury jako wydarzenie towarzyszące Międzynarodowej Wystawie Satyrykon.

Ekspozycja prezentuje szkicowniki artystów, uczniów i studentów ASP nadesłane na legnicki konkurs. W tym roku jury w składzie Tomasz Broda, Dobrosława Rafalska oraz Anita Wincencjusz-Patyna oceniło 220 szkicowników, z czego do wystawy pokonkursowej zakwalifikowało 38 prac.
Formy nadesłanych notatników skłoniły jury do postawienia pytania: czym szkicownik jest?
Jeśli spróbujemy go zdefiniować, szybko okaże się, że jedną z jego najistotniejszych cech jest właśnie otwartość formy, która mieści w sobie wiele narzędzi, ogrom treści, ale również potężną skalę stopnia gotowości, ukończenia. I ta otwarta forma jest zaletą konkursu – chroni przed rutyną i wyjałowieniem, daje nadzieję na ciągły napływ świeżej krwi i nowej energii, a przed wszystkim ma przyciągać tych, którzy nie mieszczą się w sztywnych ramach systemów i algorytmów, od których w coraz większym stopniu zależy dziś nasze życie. – wyjaśnia przewodniczący jury.
Na wystawie w Galerii Ring zobaczymy szkicowniki, bazgrowniki i notesiki z zapiskami czy rysunkami.

Równocześnie warto przypomnieć, że nie milkną echa Legnickiego Festiwalu SREBRO. Do końca czerwca można zwiedzać jeszcze część „srebrnych” wystaw: w siedzibie głównej Galerii (pl. Katedralny 1), w Otwartej Pracowni Sztuki (ul. Chojnowska 19) oraz Hotelu Qubus (ul. Skarbowa 2). Więcej o wystawach Legnickiego Festiwalu SREBRO można przeczytać  tutaj..
Galeria zachęca również grupy zorganizowane (m.in. młodzież szkolną, seniorów) do udziału w oprowadzaniach po ekspozycjach. Zapisów można dokonywać mailowo (galeria@galeria.legnica.eu) lub telefonicznie (535 600 599).

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 21 dni temu dnia 15/06/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 15, 2022 @ 1:46 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMG_20220705_122331

Petycja w obronie teatru przed prezydentem Legnicy

Read More →