PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Szeptem o istocie i naturze” w Galerii Satyrykon

Przez   /   14/01/2020  /   No Comments

Galeria Satyrykon zaprasza w piątek (17 stycznia) na wernisaż wystawy “Szeptem o istocie i naturze” autorstwa Joanny Concejo. Początek o godz. 18.00, wstęp wolny. Prace autorki możemy oglądać od 2 stycznia do 29 lutego.

Joanna Concejo jest prawdziwą Europejką. Urodziła się w Słupsku. Dzieciństwo i wczesną młodość spędziła w pomorskiej wsi. Studiowała w Poznaniu. Wyszła za mąż za Hiszpana, od blisko 20 lat mieszka we Francji (blisko Paryża), a pracuje głównie we Włoszech.

Jednak bez względu na miejsce, w którym przebywa, swój “czuły kompas” artystka zawsze ustawia na człowieka oraz relacje człowieka z naturą. Właśnie m.in. to możemy zobaczyć na wystawie w Legnicy. Ekspozycja jest również mocno związana z szeptem, który stanowi dla artystki sposób artykulacji – nieco przygaszonej, ale jakże znaczącej ekspresji. Wystawa pokazuje też technikę, którą Joanna Concejo ukochała i która jest jej znakiem rozpoznawczym: czyli wykorzystanie w pracach ołówka i kredek. – Ołówek traktuję jako przedłużenie swoich myśli – mówi artystka.

Książki z jej ilustracjami ukazują się regularnie we Włoszech, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii i Polsce. Za ilustracje do książki Marka Bieńczyka “Książę w cukierni” otrzymała tytuł “Najlepsza Książka Roku 2013″ w kategorii Grafika.

Jej prace pokazywane są na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych (m.in. we Włoszech, Francji, Anglii, Iranie, Portugalii). Współpracuje m.in. z Le Petit Atelier de Paris oraz z włoskimi szkołami ilustracji – Ars in Fabula (Macerata) i Scuola Internazionale d′Illustrazione di Sàrmede.

Źródło: EGO/ Legnickie Centrum Kultury

RYC. JOANNA CONCEJO/ SATYRYKON

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 25.09.2020 094355.bmp

Nastrój się. Seed Holden zagra w zamku w Grodźcu

Read More →