AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Szach mat od Petro Golubki. Legniczanin drugi na podium

Przez   /   04/12/2019  /   No Comments

Zwycięstwem mistrza międzynarodowego Petro Golubki z Ukrainy zakończył się XXXV Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Dolnośląskiego. W zawodach rozegranych w Letia Business Center w Legnicy wystartowało 10 zawodników z Ukrainy, Łotwy, Indii oraz Polski, w tym trzech arcymistrzów.

Zwycięzca wypełnił trzecią normę arcymistrzowską i na najbliższym kongresie FIDE otrzyma ten zaszczytny tytuł. Doskonale zaprezentował się zawodnik legnickiej Miedzi Marcin Sieciechowicz, który do ostatniej rundy walczył o normę arcymistrzowską. Ostatecznie z dorobkiem 5,5 pkt. uplasował się na drugim miejscu.
Na zakończenie turnieju została rozegrana przez arcymistrza Łukasza Cyborowskiego symultana szachowa dla VIP-ów, w której to ośmiu zawodnikom, spośród 13 uczestników, udało się wywalczyć remis.
Warto dodać, że jest to jedyny turniej w Polsce o tak wieloletniej tradycji. Organizatorami byli Dolnośląski Związek Szachowy oraz Klub Szachowy Miedź Legnica.
Szczegółowe wyniki na stronie www.pucharwojewody.legnica.pl.

Źródło: Klub Szachowy Miedź Legnica

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 411 dni temu dnia 04/12/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 5, 2019 @ 1:37 pm
  • W dziale: sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

24legnica_zagranie_okladka

Miedź Legnica – polowanie na awans!

Read More →