basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Sypią się mandaty za wyjście z domu bez powodu

Przez   /   03/04/2020  /   No Comments

Liczne patrole sprawdzają, czy obywatele stosują się do przepisów związanych z przemieszczaniem się osób w miejscach publicznych i czy osoby objęte kwarantanną przebywają w miejscach zamieszkania. Osoby, które ignorują restrykcje i ograniczenia związane z epidemią koronawirusa, są stanowczo karane.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach koncentrują się na kontroli przestrzegania wprowadzonych z dniem 1 kwietnia kolejnych obowiązków wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów. Policjanci w ramach działań, który celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, prowadzą intensywne kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej. Funkcjonariusze sprawdzają m.in. parki, place zabaw, ogródki działkowe, czyli wszystkie te obszary, gdzie mogą pojawić się osoby, których zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami być tam nie powinno.

Niestety, pomimo wprowadzonych zakazów, zdarzają się mieszkańcy, którzy bez ważnego powodu przemieszczają się poza swoimi miejscami zamieszkania w celach rekreacyjnych czy po prostu z nudów. Przemkowscy dzielnicowi ujawnili kilka tego typu sytuacji i ukarali już pięć osób, które mimo zakazów znajdowały się w miejscach publicznych. Każda z nich otrzymała mandat karny w wysokości 500 zł, ale należy pamiętać również, że swoim zachowaniem narazili oni życie oraz zdrowie swoje i innych na niebezpieczeństwo.

Szczegółowe informacje o obostrzeniach wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii są dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kolejne-kroki

sierż.szt. Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy KPP w Polkowicach

FOT. POLICJA POLKOWICE

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 57 dni temu dnia 03/04/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 3, 2020 @ 3:00 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zietal

Ziętal jedzie. Koronawirus nie wstrzymuje rowerzysty

Read More →