Jasminowa2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Świńska grypa w legnickim szpitalu. 2 osoby nie żyją

Przez   /   28/02/2014  /   No Comments

Na oddziale hematologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym pojawił się wirus świńskiej grypy A/H1N1. Wykryto go u ośmiorga pacjentów. Dwie osoby z tej grupy – chorzy na nowotwór z poważnie osłabionym systemem immunologicznym – zmarły. Pozostali zarażeni przebywają w izolatkach. Placówka zapewnia, że panuje nad sytuacją.

Pewność, że na oddziale pojawił się wirus A/H1N1, lekarze mają od 20 lutego. Wtedy do szpitala dotarły wyniki badań pacjenta, u którego wcześniej stwierdzono niepokojące objawy: m.in. utrzymującą się podwyższoną goraczkę.

Zgodnie ze standardowymi procedurami, pacjent został odizolowany od reszty chorych. Wszystkich na oddziale przebadano na obecność wirusa.  Wyniki potwierdziły występowanie A/H1N1 jeszcze u sześciu osób.  Ósma ofiara świńskiej grypy dołączyła do nich po zdiagnozowaniu choroby w przychodni zdrowia, co znaczy, że wirus jest też na zewnątrz. Dziś przed godz. 16 Radio Wrocław podało informację, że dwoje chorych z tej grupy zmarło, pięcioro przebywa na zamkiętym oddziale hematologicznym, a jeden pacjent w najcięższym stanie leży na intensywnej terapii.

Nie wiadomo, kto przyniósł do szpitala świńską grypę: pacjent czy któryś z odwiedzających. Nie jest też znana rzeczywista skala zjawiska w Legnicy, bo objawy świńskiej grypy nie różnią się od objawów zwykłej grypy i tylko specjalistyczne badanie może wykazać obecność wirusa A/H1N1. Dlatego osoby, u których lekarze stwierdzili ostatnio grypę, i u których mimo zażywania leków nie ustępują niepokojące symptomy choroby (wysoka gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, uczucie wyczerpania, rozbicia, ból głowy, gardła, uszu) powinny zgłosić się do przychodni na badanie po kątem wirusa A/ H1N1.

 

 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2360 dni temu dnia 28/02/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 28, 2014 @ 6:16 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_1472_2,klOWfqWibGpC785HlXs

Legnica. Przy ul. Stromej powstaje park wodny

Read More →