DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Święto książki w Galerii Piastów

Przez   /   05/06/2019  /   No Comments

Już 8 czerwca od godziny 16:00 zapraszamy do Galerii Piastów na wyjątkowe wydarzenie, którego gośćmi będą aktorzy Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, oraz bestsellerowy pisarz, Jakub Żulczyk – autor głośnej powieści „Ślepnąc od świateł”, oraz scenarzysta serialu „Belfer”.

W ramach ŚWIĘTA KSIĄŻKI poza książkami do wygrania, przygotowano dwa główne punkty programu.

O godzinie 16:00 odbędzie się odczyt słuchowiska pt’ „Niedźwiedź prawie polarny” w brawurowej interpretacji aktorów z legnickiego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej. Reżyserką projektu jest aktorka teatralna i dubbingowa, Zuza Motorniuk.

Oficjalnie słuchowisko opowiadające o niedźwiedziu brunatnym, który zaczyna siwieć od nadmiaru stresu, miało premierę w zeszłym roku, a sam audiobook jest dostępny na własność dla wszystkich ludzi dobrej woli przekazujących dowolną kwotę na rzecz, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Z okazji ŚWIĘTA KSIĄŻKI twórcy i aktorzy po raz pierwszy zaprezentują tekst na żywo!

Obsada: Zuza Motorniuk, Małgorzata Urbańska, Katarzyna Dworak-Wolak, Magda Biegańska, Anita Poddębniak, Magda Skiba, Mateusz Krzyk, Robert Gulaczyk, Bogdan Grzeszczak, Paweł Wolak, Albert Pyśk, Bartosz Bulanda, Przemek Corso.

O godzinie 17:30 na finał wydarzenia odbędzie się natomiast spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem – prozaikiem i scenarzystą. Autorem bestsellerowej powieści “Ślepnąc od świateł”, która sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy oraz współscenarzystą serialu HBO na jej podstawie, który okazał się być największym sukcesem polskiej telewizji ostatnich lat.

Żulczyk zadebiutował w 2006 roku powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”, a w 2008 wydał „Radio Armageddon”, zaadaptowany w 2014 roku na scenę Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Pomysłodawca, współautor i współscenarzysta serialowego hitu “Belfer” (Canal Plus). W 2017 roku ukazała się jego powieść “Wzgórze psów”, za którą otrzymał Warszawską Nagrodę Literacką oraz Wawrzyn Warmii i Mazur.

Spotkanie autorskie będzie miało charakter otwarty, a każdy kto się na nim pojawi będzie mógł otrzymać autograf autora.

Patronat spotkania MBP Legnica.
ZAPRASZAMY!

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

chodz poplyniemy

Legnickie dzieci śpiewają online z Patrycją Kamolą

Read More →