Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Ostatnia szansa, by pooddychać srebrnym pyłem

Przez   /   04/06/2019  /   No Comments

Wystawy Legnickiego Festiwalu Srebro wciąż trwają! Do 9 czerwca można oglądać skupione dookoła Rynku ekspozycje prezentowane w ramach SREBRA.

A co można obejrzeć na wystawach? Na przykład biżuterię, która jest protestem artystów wobec bezmyślnej eksploatacji planety. Pokaz pt. „Pozostałości po uczcie” rumuńskiego stowarzyszenia Assamblage to biżuteria wyłożona na talerzach, jak w eleganckiej restauracji z menu i pięknym obrusem. Niczym uczta króla Midasa, który zamieniał wszystko czego tknął w złoto, aż zagroziła mu śmierć głodowa – złotem najeść się nie da. Podobnie jak „nie najemy się pieniędzmi” – co głosi hasło przewodnie wystawy w Galerii Niello. W kontraście dla prezentowanej biżuterii w galerii piętrzy się dosłowna góra plastikowych śmieci, która ma dać odbiorcy do myślenia nt. świadomości i odpowiedzialności przy codziennych wyborach konsumenckich.

Inna wystawa prezentuje prace wyłożone na wadze wskazującej 21 gramów, czyi tyle ile wg dawnej teorii waży dusza człowieka. Holenderski twórca o światowej renomie – Ruudt Peters -postanowił rzucić mistyczne wyzwanie twórcom biżuterii, zapraszając artystów z całego świata do zamknięcia swojej wizji duszy w pracy biżuteryjnej. Do udziału w wystawie zaproszono ponad stu projektantów biżuterii, z których połowa pochodzi z Chin. Projekty stworzone na wystawę odzwierciedlają konfrontacje wschodniego i zachodniego pojmowania i interpretowania koncepcji duszy.

To tylko dwie z nastu srebrnych wystaw, przypominamy – na wszystkie ekspozycje wstęp wolny!

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy

FOT. GALERIA SZTUKI W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 477 dni temu dnia 04/06/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 4, 2019 @ 4:22 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

2017_02_23_helios-1024x356

Repertuar Kina Helios Legnica 25.09-01.10.2020

Read More →