Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Świat pod Kyczerą – już od środy festiwal porwie Legnicę

Przez   /   30/06/2014  /   No Comments

Zespoły z Tajwanu, Kostaryki, Rosji, Serbii, Turcji, Czech, Słowacji i Polski, które od 28 czerwca z legnicką Kyczerą objeżdżały wsie i miasteczka Beskidu Niskiego, przenoszą się na Dolny Śląsk. W środę od rana będą robić sporo pozytywnego zamieszania w Legnicy.

W tym roku do Polski przyjechały grupy Han Shin Dance Company z Tajwanu, Lembaga Karsa Cipta z   Indonezji, Dzieci Gór z Rosji, Rosenka z Czech, Youth Cultural Artistic Society Milomir Petrovic z Serbii, Jastrebcan ze Słowacji. Honory gospodarzy tradycyjnie będzie pełnić łemkowska Kyczera.

To już siedemnasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego “Świat pod Kyczerą” – jednego z największych takich w Polsce. Specyfiką tej imprezy jest, że nieustannie przenosi się z miejsca na miejsce. Artyści są w nieustannym ruchu. Na ich trasie znalazły się w tym roku Wrocław, Wołów, Rudna, Lisiec, Radwanice i kilkanaście innych wiosek z Zagłębia Miedziowego.

Cała środa jest jednak zarezerwowana dla Legnicy, skąd wywodzi się Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca Kyczera, organizator festiwalu.  Od godz. 10 do 14  tancerzy i muzyków będą oklaskiwać widzowie w Spółdzielczym Domu Kultury Atrium i pensjonariusze Domów Opieki Społecznej. Ale święto zacznie się na dobre o godz. 15.30. Wtedy to spod kościoła mariackiego ulicą Najświętszej Marii Panny wyruszy egzotyczny korowód. Od godz. 16.30 artyści będą prezentować się na scenie w Rynku podczas koncertu galowego “Kyczera i jej goście”.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2198 dni temu dnia 30/06/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 30, 2014 @ 5:46 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMG_9268

“Hominem te memento” w Muzeum Miedzi w Legnicy

Read More →