wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Koncert Patrycji Kamoli i Katarzyny Mirowskiej

Przez   /   02/07/2014  /   No Comments

Stowarzyszenie Europejska Unia Aktywnych i Klub Kręgielnia „Kometa” zaprasza na koncert „Jazz Vocal Night” z udziałem Patrycji Kamola i Katarzyny Mirowskiej. Koncert odbędzie się 11.07.2014 w Klubie Kręgielni „Kometa”, ul. Neptuna 16, początek o godz. 19.00. Wstęp wolny!

Patrycja Kamola – studentka wokalistyki jazzowej i rozrywkowej na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wokalistka jazzowa współpracująca z wieloma artystami polskiej i międzynarodowej sceny muzycznej, biorąca udział w różnych projektach muzycznych. Swój warsztat wokalny prezentowała obok takich gwiazd sceny muzycznej i aktorskiej jak: Bogdan Hołownia, Lora Szafran, Grażyna Łobaszewska, Katarzyna Groniec, Joanna Trzepiecińska i wielu innych. Brała udział w sesji nagraniowej płyty „Młodzi Artyści Śpiewają” i była odtwórczynią tytułowej roli Jadwigi Śląskiej w musicalu „1241. Bitwa pod Legnicą”. Obecnie przygotowuje materiał na swoją pierwszą debiutancką płytę.
Katarzyna Mirowska – artystka współpracująca z formacjami The Crackers Band i The Sound Office, z trio RGG, z Big-Bandem A. Mazura oraz z Big-Bandem Zielonogórskim. Śpiewała z Orkiestrą G. Broma. i artystami jazzowymi światowego formatu – K. Mahogany, N. Freelon, czy US3. Występowała na festiwalach jazzowych w Pradze, Koblenz i Gladbeck. Jest wykładowcą śpiewu certyfikującym się w metodzie Speech Level Singing S.Riggsa. Związana z Teatrem Muzycznym Capitol, z wrocławskim Teatrem Współczesnym oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie. W 2013 roku artystka wydała płytę Liquid Love zawierającą piękne i dojrzałe kompozycje ubrane w wyrafinowane aranżacje.
Wokalistkom towarzyszyć będzie zespół złożony z muzyków czynnie działających na polskiej i europejskiej scenie jazzowej. Ich muzyka jest nasycona bopowym brzmieniem z domieszką bluesa oraz muzyki elektronicznej. Od 2012 roku zespół współpracuje z  Mike Russellem amerykańskim gitarzystą, wokalistą i kompozytorem często opisywanym jako muzyczne połączenie Georga Bensona, Ala Mac Kaya z dodatkiem wrażliwości B.B Kinga z którym w 2013 roku nagrali płytę.

Źródło: Biuro Europejskiej Unii Aktywnych

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2203 dni temu dnia 02/07/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 2, 2014 @ 3:07 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Betlejem-Judea-2_resize

“Niebezpieczne zabawy” w Galerii Sztuki w Legnicy

Read More →