AGEM new

Sukcesy legnickiego taekwon-do

Przez   /   07/11/2017  /   No Comments

Pięcioro legnickich zawodników taekwon-do wraz z trenerem, Łukaszem Stawarzem, było (7 listopada) gośćmi prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. To autorzy pięknego sukcesu odniesionego ma Mistrzostwach Świata w Dublinie, gdzie startowało 1100 zawodników z 56 krajów.

Legniczanka Magdalena Kisiel wywalczyła srebrny medal w kategorii 56 kg seniorek. Dwa brązowe krążki indywidualnie i w drużynie zdobył Maciej Blichrski w kategorii 75 kg juniorów. Najbardziej utytułowany legnicki taekwondoka Maciej Żuk wraz z drużyną zajął drugie miejsce w testach siły.
W Irlandii biało-czerwonych barw broniły jeszcze Wioletta Hanisch oraz Kamila Kolanowska, a męską reprezentację prowadził trener Łukasz Stawarz, na co dzień szkoleniowiec Legnickiego Klubu Taekwon-do.
W sumie nasza reprezentacja zdobyła w Dublinie cztery złote, osiem srebrnych i czternaście brązowych medali. Dało jej to piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Przypomnijmy, że w kwietniu br. na Mistrzostwach Europy w Sofii nasza ekipa wywalczyła drużynowo złote medale.
Prezydent, gratulując sukcesów i wręczając pamiątkowe dyplomy, powiedział: – Osiągnęliście wspaniały sukces, kosztem wielkiego wysiłku, zaangażowania i waleczności. Godnie reprezentowaliście nasz kraj i Legnicę na światowej arenie. Wszyscy jesteśmy z was dumni.
- To była wspaniała przygoda, a impreza na najwyższym poziomie sportowym – wspominała Magdalena Kisiel.
Następne mistrzostwa świata w Taekwon-do odbędą się w kwietniu 2019 roku. Ich gospodarzem będą Niemcy.