schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Studia podyplomowe we Wrocławiu? Wybierz studia z zakresu filologii

Przez   /   21/10/2019  /   No Comments

Jeszcze do niedawna pracodawcy wymagali od kandydatów do pracy wyższego wykształcenia. Obecnie coraz częściej wymagają czegoś jeszcze – chodzi o studia podyplomowe. Ukończenie „podyplomówki” ma świadczyć o tym, że dana osoba chce się rozwijać i czuje potrzebę zdobywania nowych kompetencji. O jakich studiach podyplomowych warto zatem pomyśleć i jakie są najbardziej uniwersalne? Odpowiedź jest prosta – filologia.

Studia podyplomowe z filologii we Wrocławiu

Osoby, które na co dzień żyją we Wrocławiu lub w okolicy (lub wręcz przeciwnie – ale zamierzają się do tego miasta przeprowadzić lub uwielbiają je często odwiedzać) i myślące o studiach podyplomowych, powinny zapoznać się z ofertą Wyższej Szkoły Filologicznej. Dlaczego „podyplomówka” z filologii? Bo to chyba najbardziej uniwersalny możliwy kierunek, którego ukończenie przyda się w każdej pracy. Poprawa swoich zdolności językowych to jedna z najlepszych możliwych inwestycji, którą doceni niemal każdy pracodawca.

Studia podyplomowe prowadzone przez WSB (we współpracy właśnie z WSF) mogą być dla wielu osób interesujące także pod względem formy zajęć.  –  Studenci biorą udział w grach biznesowych i kierowniczych, rozwiązującasestudies i zdobywają wiedzę w ramach specjalnych warsztatów. Co istotne, słuchacze otrzymają również komplet materiałów dydaktycznych, co wcale nie jest takie oczywiste w przypadku przeciętnych studiów podyplomowych (o „podyplomówce” w WSB prowadzonej we współpracy z WSF można więcej przeczytać na https://www.wsf.edu.pl/studia-podyplomowe,kierunki_studiow_podyplomowych.xml).

Kierunki na studiach podyplomowych

Idealnym kierunkiem dla osób pracujących na co dzień w dużej firmie, a chcących podnieść swoje kompetencje językowe, jest kierunek Język niemiecki w przedsiębiorstwie (https://www.wsb.pl/wroclaw/studia-i-szkolenia/studia-podyplomowe/kierunki/jezyk-niemiecki-w-przedsiebiorstwie-ii-edycja).

Z kolei tłumacze i osoby, które chciałyby się przekwalifikować i w większym stopniu związać zawodowo z językiem, mogą wybrać jeden z dwóch kierunków dla tłumaczy – z j. angielskim lub niemieckim (https://www.wsb.pl/wroclaw/studia-i-szkolenia/studia-podyplomowe/kierunki/podyplomowe-studia-ksztalcenia-tlumaczy-specjalistycznych-w-zakresie-jezyka-angielskiego lub https://www.wsb.pl/wroclaw/studia-i-szkolenia/studia-podyplomowe/kierunki/podyplomowe-studia-ksztalcenia-tlumaczy-przysieglych-i-specjalistycznych-w-zakresie-jezyka). W każdym przypadkusłuchacz studiów podyplomowych zwiększy swój kontakt z językiem, podniesie umiejętności i oswoi się z nim w większym stopniu, a to może okazać się przydatne niemal w każdym rodzaju pracy biurowej.

Artykuł sponsorowany

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 455 dni temu dnia 21/10/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 22, 2019 @ 11:17 am
  • W dziale: styl życia, wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Legenda o Bitwie

Muzeum Miedzi opowiada legnickie legendy – online

Read More →