schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej

Przez   /   23/07/2021  /   No Comments

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej. W ofercie cztery kierunki studiów licencjackich – Coaching zdrowego stylu życia, Dietetyka, Pielęgniarstwo, Ratownictwo medyczne; jeden kierunek jednolitych studiów magisterskich – Fizjoterapia oraz dwa kierunki studiów magisterskich – Pielęgniarstwo oraz Zdrowie publiczne. Rekrutacja na studia trwa do 3 sierpnia 2021 r.

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej złożył wniosek do MEiN o uruchomienie nowego kierunku na studiach licencjackich – Położnictwo. Minister Zdrowia przyznał akredytację nowemu kierunkowi studiów licencjackich – Położnictwa – którego uruchomienie planowane jest w tym roku akademickim w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Uczelnia musi jeszcze uzyskać pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej i Ministerstwa Edukacji i Nauki.

 

Coaching zdrowego stylu życia – studia licencjackie

Zobacz filmy o kierunku

https://youtu.be/Knr-jKkQhaE

https://youtu.be/im6g-tb_yuw

https://youtu.be/aq3_jfnu_sU

Fanpage kierunku

https://www.facebook.com/Coaching-Zdrowego-Stylu-%C5%BBycia-PWSZ-im-Witelona-w-Legnicy-104551021378887

Coaching zdrowego stylu życia to innowacyjny kierunek studiów, dostosowany do potrzeb szybko zmieniającego się rynku pracy. Celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do profesjonalnego korzystania z narzędzi dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia.

 

Dietetyka – studia licencjackie

Zobacz filmy o kierunku

https://youtu.be/LFyxbDTf_HQ

https://youtu.be/BhwNl-qpuF4

Fanpage kierunku

https://www.facebook.com/Dietetyka-PWSZ-im-Witelona-w-Legnicy-236050017734047

Kierunek Dietetyka umożliwia zdobycie zaawansowanej wiedzy i umiejętności z zakresu żywienia człowieka, oceny stanu odżywienia, technologii przygotowywania potraw, kontroli jakości produktów żywieniowych i warunków ich przechowywania, psychologii żywienia i zaburzeń odżywiania, biochemicznych podstaw żywienia, technologii gastronomicznej oraz szeroko pojętej profilaktyki chorób dietozależnych. Ofertowane specjalności to: dietetyka kliniczna; poradnictwo żywieniowe i dietetyka w gastronomii.

 

Fizjoterapia – jednolite studia magisterskie

Zobacz filmy o kierunku

https://youtu.be/2JIsLjXt0BI

https://youtu.be/sz7G8e9SG6g

https://youtu.be/IdkQzTsuvjg

https://youtu.be/nQLiC0W7k50

Fanpage kierunku

https://www.facebook.com/Fizjoterapia-PWSZ-im-Witelona-w-Legnicy-103609508241012

Fizjoterapia jest kierunkiem medycznym związanym z ochroną zdrowia, uznawanym za jeden z pięciu najbardziej rozwojowych na świecie. Studia na tym kierunku umożliwiają zdobycie szerokiej, specjalistycznej wiedzy oraz praktycznego przygotowania do wykonywania zawodu fizjoterapeuty, który jest samodzielnym zawodem medycznym w myśl ustawy z dn. 25 września 2015 r. (Dz.U. z 2019 r., poz. 952).

 

Pielęgniarstwo – studia licencjackie

Zobacz film o kierunku

https://youtu.be/OrMl_MAEOUQ

https://youtu.be/UIgdFHhBW9c

https://youtu.be/MSqJFtWGGhI

https://youtu.be/axVuDPwACL8

https://youtu.be/Fjm-yXcEVaA

Fanpage kierunku

https://www.facebook.com/Piel%C4%99gniarstwo-PWSZ-im-Witelona-w-Legnicy-100963588408855

Kształcenie na kierunku Pielegniarstwo ma charakter praktyczny. Zajęcia dydaktyczne odbywają się zarówno w salach wykładowych multimedialnych, jak i w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej z wykorzystaniem najnowszego sprzętu medycznego i środków dydaktycznych. Absolwent kierunku Pielegniarstwo posiada wiedzę ogólną z dziedzin nauk medycznych oraz szczegółową wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu pielęgniarstwa.

 

Położnictwo* – studia licencjackie

Studenci uzyskają wszechstronną wiedzę między innymi z zakresu: opieki nad kobietą ciężarną, prowadzenia porodu, opieki nad matką i noworodkiem. Absolwenci położnictwa przygotowani będą do pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej (kliniki, szpitale, poradnie), szkołach rodzenia, administracji państwowej i samorządowej.

Studia na kierunku Położnictwo o profilu praktycznym, prowadzone będą w trybie stacjonarnym w murach PWSZ im. Witelona w Legnicy obejmujących m.in. nowoczesne Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej oraz w dwóch nowych pracowniach w Bolesławcu, lokalnych przychodniach, poradniach, szpitalach w: Legnicy, Bolesławcu, Złotoryi, Lubinie.

 

*rekrutacja będzie prowadzona po uzyskaniu zgody ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego na uruchomienie kierunku

 

Ratownictwo medyczne – studia licencjackie

Zobacz filmy o kierunku

https://youtu.be/PFSN9-gJ3MY

https://youtu.be/o8pjaivhavQ

https://youtu.be/Zl_Y9pRB08Y

Fanpage kierunku

https://www.facebook.com/profile.php?id=100057212449452

Student nabywa wiedzę z zakresu nauk medycznych oraz nauk o zdrowiu ze szczególnym uwzględnieniem medycznych czynności ratunkowych, co daje mu możliwość podejścia do Państwowego Egzaminu Ratownika Medycznego (PERM). Praktyki zawodowe realizowane są w szpitalnych oddziałach ratunkowych, zespołach ratownictwa medycznego oraz oddziałach tj. chirurgia, kardiologia, intensywna terapia czy neurologia. Umiejętności praktyczne przekazywane są również podczas zajęć praktycznych organizowanych na oddziałach szpitalnych w ramach pediatrii, medycyny ratunkowej czy chorób wewnętrznych.

 

Pielęgniarstwo – studia magisterskie

Zobacz film o kierunku

https://youtu.be/OrMl_MAEOUQ

https://youtu.be/MSqJFtWGGhI

https://youtu.be/axVuDPwACL8

https://youtu.be/Fjm-yXcEVaA

Fanpage kierunku

https://www.facebook.com/Piel%C4%99gniarstwo-PWSZ-im-Witelona-w-Legnicy-100963588408855

Kształcenie na kierunku Pielegniarstwo ma charakter praktyczny. Zajęcia dydaktyczne odbywają się zarówno w salach wykładowych multimedialnych, jak i w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej z wykorzystaniem najnowszego sprzętu medycznego i środków dydaktycznych. Absolwent kierunku Pielegniarstwo drugiego stopnia posiada wiedzę specjalistyczną, umiejętności i kompetencje z zakresu pielęgniarstwa i nauk medycznych.

Zdrowie publiczne – studia magisterskie

https://youtu.be/8dsUKZpCez0

Celem kształcenia jest przygotowanie studenta do profesjonalnego korzystania z narzędzi dotyczących profilaktyki i promocji zdrowia oraz organizacji ratownictwa medycznego i zarządzania kryzysowego. Kształcenie ma charakter praktyczny, a studenci uzyskują wiedzę, umiejętności oraz kompetencje z zakresu nauk medycznych oraz nauk o zdrowiu. Oferowane specjalności: organizacja ratownictwa medycznego i zarzadzanie kryzysowe lub promocja zdrowia.

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 65 dni temu dnia 23/07/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 23, 2021 @ 9:04 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

stamp-1415724_1920

Renta rodzinna. Informacja dla nowych studentów

Read More →