PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Strzelił, bo sikał pod blokiem. Śledztwo zakończone

Przez   /   30/01/2013  /   No Comments

Prokuratura Rejonowa w Legnicy w grudniu umorzyła postępowanie przeciwko 58-letniemu Ryszardowi E., który 4 października 2012 r. w Legnicy strzelił z wiatrówki do chłopaka sikającego koło śmietnika pod jego blokiem. Śledczy ustalili, że pokrzywdzony doznał niegroźnej rany postrzałowej brzucha, a czyn taki jest przestępstwem ściganym z oskarżenia prywatnego.

Do zdarzenia doszło wieczorem. Pokrzywdzony mężczyzna po wypiciu z kolegą kilku piw postanowili pójść do pobliskiego sklepu zagrać na automatach. Przechodząc ulicą Baczyńskiego zaczęli sikać przy metalowych śmietnikach. Wówczas na balkon jednego z mieszkań wyszedł Ryszard E., który zwrócił im uwagę. Ponieważ nie przyniosło to skutku mężczyzna, wrócił się do mieszkania po wiatrówkę, a następnie strzelił w kierunku blaszanego śmietnika. Śrut trafił pokrzywdzonego w klatkę piersiową. Jego kolega telefonicznie powiadomił policję.

Ryszardowi E. postawiono zarzut spowodowania u mężczyzny obrażeń ciała oraz narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ryszard E. po przesłuchaniu w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, lecz wyjaśnił, iż chciał trafić w śmietnik, a nie w człowieka. Podał, iż pod oknami bloku notorycznie różne osoby oddają mocz, co stanowi, zwłaszcza latem, znaczną uciążliwość dla mieszkańców. Twierdził, że mężczyzna go sprowokował, gdyż nie reagował na zwracane mu uwagi.

W toku postępowania śledczy uzyskali opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej, który rozpoznał u pokrzywdzonego obrażenia i równocześnie stwierdził, iż zdarzenie nie stwarzało dla pokrzywdzonego bezpośredniego niebezpieczeństwa życia lub powstania u niego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W związku z tym śledztwo zostało umorzone. Decyzja w sprawie jest prawomocna.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2746 dni temu dnia 30/01/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 30, 2013 @ 11:25 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kropiwnicki-1024x898

Kropiwnicki w zespole ds nieprawidłowości wyborczych

Read More →