dr oko new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Straż pożarna w Jaworze z nowym wozem

Przez   /   31/12/2014  /   No Comments

Nowoczesny wóz strażacki marki Mercedes za ponad 750 tys. zł to nowy nabytek jaworskich strażaków. Gmina Jawor pomogła w sfinansowaniu zakupu wozu bojowego przekazując na ten cel 200 tys. zł z miejskiego budżetu.
Nowy sprzęt przekazano we wtorek 29 grudnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze podczas uroczystego spotkania, w którym udział wzięli przedstawiciele władz gminy i powiatu oraz komendanci straży pożarnej i policji.
- Dzisiejsza uroczystość przekazania nowoczesnego sprzętu dla Komendy Powiatowej PSP w Jaworze przy znacznym dofinansowaniu naszej gminy oraz włączenia jednostki OSP Jawor do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego pokazuje, że nasz samorząd przywiązuje bardzo wielką wagę do umacniania ochrony przeciwpożarowej miasta, a tym samym bezpieczeństwa jego mieszkańców. – podkreśla Burmistrz Jawora Emilian Bera.
MERCEDES ATEGO 1530, który trafił do jaworskich strażaków, to średni samochód ratowniczo – gaśniczy z napędem terenowym. Wrażenie robi także wyposażenie wozu. Wśród sprzętów znalazły się tam zbiorniki wodny i na środek pianotwórczy, autopompa, wyciągarka elektryczna, zestaw ratownictwa medycznego z defibrylatorem, wykrywacz gazów, kamera termowizyjna, zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego i ledowy maszt oświetleniowy. Nie zabrakło także piły do cięcia drewna, betonu i stali, pływającej motopompy wodnej, wentylatora oddymiającego, aparatu oddechowego i innych niezbędnych do pracy podczas akcji ratowniczej sprzętów.
Z nowego nabytku cieszą się także ochotnicy-strażacy z OSP w Jaworze. Dzięki otrzymaniu nowego samochodu ratowniczego zawodowa straż mogła przekazać ochotnikom jeden ze swoich wozów z dotychczasowego taboru. Tym samym OSP wzbogaciła się o samochód bojowy marki MAN, który do tej pory brał udział w akcjach ratowniczych powiatowej komendy PSP w Jaworze. Dzisiaj przekazano także oficjalną informację o włączeniu OSP w Jaworze do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Nowy samochód bojowy zakupiono dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu, Starostwu Powiatowemu w Jaworze oraz Gminy Jawor.
Samorząd miejski przekazał na ten cel 200 tys. zł z własnego budżetu.
To jednak nie koniec pomocy dla strażaków. Dodatkowo burmistrz zapewnił, ze w nowym roku gmina przeznaczy 100 tys. zł na remont dachu w budynku OSP przy ul. Mickiewicza. Zakupione zostanie także nowe umundurowanie dla ochotników z gminnej OSP.
- Strażacy OSP Jawor od wielu lat czekali oraz przygotowywali się do włączenia w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. By spełnić wymagania przygotowywano jednostkę sprzętowo, osobowo oraz pod względem wyszkolenia. Cieszę się, że jaworskie OSP dołączyło to elity jednostek ochotniczych straży pożarnych w Polsce. – dodaje Burmistrz Emilian Bera.

Źródło: Urząd Miasta w Jaworze

 

 

FOT. URZĄD MIASTA W JAWORZE

 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1804 dni temu dnia 31/12/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 2, 2015 @ 9:59 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sesja-039-683x1024.jpg ‎- Paint 3D 09.12.2019 161706.bmp

Konkurs na pomnik Henryka Pobożnego opóźnia się

Read More →