Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Stępień i Kropwnicki: Trzeba ruszyć z rozbudową drogi A4

Przez   /   11/10/2019  /   No Comments

Tuż przed ciszą wyborcza Elżbieta Stępień – kandydatka Koalicji Europejskiej do Senatu – i Robert Kropiwnicki – trójka na liście do Sejmu – zaakcentowali dwie lokalne sprawy ze swoich programów. Jedna to konieczność szybkiej przebudowy autostrady A4. Druga to rozwój Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy w symbiozie ze szpitalami powiatowymi w Złotoryi, Jaworze, Lubinie, Głogowie i Bolesławcu. Trzecia – hala sportowa w Legnicy.

Robert Kropiwnicki zaczął jednak konferencję od zaproszenia wójtów, burmistrzów na poniedziałkowe posiedzenie komisji, gdzie będzie omawiany projekt górniczej specustawy. Mówi, że wszyscy zostaną wpuszczenia na obrady. Jest takie zapewnienie przewodniczącego.

- Politycy PiS oszukują społeczeństwo, że ten projekt jest niegroźny. Jest bardzo groźny, bo mówi o tym, że jakiś gość w Warszawie, trzeźwy lub pijany, wytyczy strefę specjalnego przeznaczenia, która będzie mogła być zajęta pod teren kopalni i nikt nie będzie miał na to wpływu – mówił na konferencji prasowej w Legnicy poseł Robert Kropiwnicki.

Głównym tematem spotkania był lokalny program Roberta Kropiwnickiego i Elżbiety Stępień.

- Chcielibyśmy, aby w następnej kadencji ruszyła przebudowa drogi A4 na odcinku Legnica-Wrocław – mówił Robert Kropiwnicki. Przywoływał statystki Policji z ostatnich 4-5 lat. Dane są zatrważające. W ciągu 8 miesięcy roku 2019 roku na autostradzie doszło do 605 kolizji oraz 19 wypadków, w których zginęło 5 osób, a 30 zostało rannych. W 22018 roku było 787 kolizji, 38 wypadków, 5 osób zabitych, 61 rannych. W roku 2017 707 kolizji, 23 wypadki, 6 osób zabitych, 35 rannych. I tak dalej.

- Z roku na rok rośnie ilość wypadków i rannych – mówi Kropiwnicki. – Rozbudowa musi ruszyć jak najszybciej. Mateusz Morawicki zapowiadał, że to będzie. Wszyscy ministrowie mówią, że będzie. Nie wiadomo tylko kiedy. My  uważamy, że w przyszłym roku musza ruszyć przetargi, tak żeby jeszcze w przyszłej kadencji ta inwestycja się skończyła. Ważną rzeczą, jest również rozbudowa i oddłużenie szpitala w Legnicy. Nie ma w nim łóżek długoterminowych ani porządnego zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego czy oddziału geriatrycznego. To musi powstać w najbliższych latach. Rozmawiam z przewodniczącym rady również o potrzebie budowy porządnej hali widowiskowo-sportowej w Legnicy, którą powinien dofinansować budżet państwa, tak jak to się stało w Lubinie i innych miastach.

- Wybory to nasze święto demokracji – apelowała Elżbieta Stępień, kandydatka do Senatu. – Korzystajmy z tego święta, idźmy na wybory. Zabierzmy rodziny, przyjaciół, zachęćmy ich do głosowania. Możemy wpływać na przyszły kształt naszego kraju, na rozwój naszych miejscowości.

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 238 dni temu dnia 11/10/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 11, 2019 @ 7:58 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

KD03-1024x683

Czy Koleje Dolnośląskie stać na hybrydowe pociągi?

Read More →