Gala
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Srebro wyjechało z Legnicy do poznańskiej Galerii YES

Przez   /   12/09/2019  /   No Comments

Pierwsza wyjazdowa odsłona Legnickiego Festiwalu SREBRO miała swoją premierę w prestiżowej poznańskiej Galerii YES. To wyjątkowe miejsce na złotniczej mapie Polski. Stworzona została z pasji do biżuterii przez Marię Magdalenę Kwiatkiewicz, współzałożycielkę i współwłaścicielkę firmy YES.

Wernisaż wystawy odbył się 6 września. Gościom przybyłym do Galerii YES o wyjątkowości legnickiej imprezy, jej specyfice i tradycji opowiadała Justyna Teodorczyk – dyrektorka legnickiej instytucji. Wystawę można w Poznaniu oglądać do 4 października.

Galeria YES mieści się w prestiżowym Bazarze Poznańskim, miejscu pełnym tradycji i historii, położonym nieopodal Starego Rynku, a celem jej działania jest promowanie sztuki złotniczej. Tu właśnie prezentowane są prace zakwalifikowane do Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej SREBRO, sztandarowej imprezy festiwalu organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy.

Maria Magdalena Kwiatkiewicz, oprócz tego, że jest współwłaścicielką jednej z trzech największych firm jubilerskich w Polsce, to także podróżniczka i kolekcjonerka. W jej posiadaniu jest unikatowa kolekcja współczesnej polskiej sztuki złotniczej (od czasów powojennych do dziś), gromadzi również biżuterię etniczną, którą przywozi z licznych podróży.

Źródło: Galeria Sztuki w Legnicy,

FOT. ARCHIWUM GALERII YES/ ALICJA IWAŃSKA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 168 dni temu dnia 12/09/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 12, 2019 @ 1:52 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Twój Vincent 2

Legnica. “”Nasz Vincent” w holu Starego Ratusza

Read More →