AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Spotkanie z teatrem w Galerii Cuprum Arena

Przez   /   28/03/2014  /   No Comments

26 aktorów, 3 gatunki oraz 5 godzin, wypełnionych emocjami wprost z teatralnej sceny. Niezwykły dialog pomiędzy aktorami a widownią będzie miał miejsce w Galerii Cuprum Arena. Okazja do twórczego spotkania ze światem żywej sztuki nadarzy się w niedzielę, 30 marca, trzy dni po Międzynarodowym Dniu Teatru.

- W niedzielnych spektaklach wystąpią aktorzy Teatru Na Walizkach, Teatru Lalek Bajka oraz Teatru Pantonima AP Wrocław. Przygotowaliśmy również warsztaty tworzenia masek przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury z Lubina  i widowiskowy pokaz Body Paintingu, który przeprowadzi Teatr AVATARmówi Ewa Sieńko, manager ds. marketingu Galerii Cuprum Arena.

Jako pierwsi zaprezentują się aktorzy z Teatru na Walizkach, w dwuczęściowym przedstawieniu, które rozpocznie się o godz. 13.15.  To grupa założona przez trójkę artystów w 2005 roku. Ich repertuar stanowią przede wszystkim komedie mieszczące się w konwencji teatru ulicznego, improwizacji i visual comedy.  O 15.00 będzie można zobaczyć spektakle Teatru Lalek Bajka, zatytułowane „Jaś i Małgosia” i „Cenne Rady”. Jak podkreślają aktorzy, ich bajki nie tylko bawią, ale przede wszystkim uczą najmłodszych widzów.  Teatr prezentuje przedstawienia oparte na własnych scenariuszach, obrazujące legendy, baśnie oraz bajki, z wychowawczym i profilaktycznym przesłaniem. Najstarsza z grup, czyli Pantonima AP Wrocław występuje na scenie od 1991 roku. Ich repertuar to przedstawienia dramatyczne i komediowe. Aktorzy, zgodnie z przyjętym w swojej twórczości gatunkiem, w spektaklach nie używają głosu. W zamian posługują się ruchem, mową ciała oraz gestami. Na scenie Galerii Cuprum Arena zaprezentują się o godz. 14.00.

Akcją towarzyszącą teatralnym spektaklom będą zajęcia twórcze. Warsztaty tworzenia masek, prowadzone przez lubiński MDK rozpoczną się o godz. 13.00. Wszyscy chętni do kreatywnej zabawy powinni szukać stanowiska przy scenie w atrium. Prezentację wykonanych masek zaplanowano na godz. 16.15.

Nieopodal sceny głównej odbywać się będzie również efektowny pokaz Body Paintingu. To sztuka praktykowana już dziesiątki tysięcy lat temu przez starożytne plemiona z całego świata. Wcześniej traktowany jako ochrona przed warunkami atmosferycznymi czy też środek zwalczający infekcje, obecnie Body Painting stanowi głównie sztukę wizualną. Początek współczesnej formy przypada na lata 60-te, kiedy rozpoczęto eksperymentowanie, przekształcając żywe postacie w płótna. Klienci Galerii Cuprum Arena będą mieli okazję zobaczyć pokaz Body Paintingu w wykonaniu legnickiego Teatru Avatar. Artyści od godz. 13.00 ozdabiać będą ciała modeli. O 17.45 zaplanowany jest pokaz gotowych prac na scenie w atrium.

Dzień Teatru w Galerii Cuprum Arena będzie miał miejsce w niedzielę, 31 marca, w godz. 13.00 – 18.00. Wstęp na wszystkie spektakle oraz wydarzenia dodatkowe oczywiście jest bezpłatny.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2400 dni temu dnia 28/03/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 28, 2014 @ 2:21 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

122082613_3395783190516404_1416219515885318972_o,klOWfqWibGpC785HlXs

Legnica. Baseny Delfnek i Bąbelek wznawiają działaność

Read More →