AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Solidarność górą! Darowski w radzie nadzorczej KGHM

Przez   /   16/10/2020  /   No Comments

Przemysław Darowski, kandydat NSZZ Solidarność, wygrał wybory uzupełniające na członka rady nadzorczej KGHM Polska Miedź S.A. To kolejna klęska konkurencyjnego Zwiazku Zawodowego Pracowników Przemysłu Miedziowego, który znowu nie zdołał wprowadzić do nadzoru spółki swojego człowieka. 

Przemysław Darowski będzie – obok swoich związkowych kolegów Józefa Czyczerskiego i Bogusława Szarka -  jednym z trzech przedstawicieli załogi w radzie nadzorczej KGHM. Ma 44 lata, z czego większość – 23 – przepracował w Grupie Kapitałowej KGHM Polska Miedź. Jest zatrudniony w spółce Pol-Miedź-Trans, gdzie jest przewodniczącym NSZZ Solidarność.

Wybory uzupełniające do rady nadzorczej zorganizowano ze względu na śmierć Ireneusza Pasisa, który pełnił w niej rolę przedstawiciela załogi od 2018 r. Obecna kadencja całej rady zakończy się w czerwcu 2021 r.  W wyborach udział wzięło 5 kandydatów. Ich wyniki będą wiążące po ich oficjalnym zatwierdzeniu przez walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki.

To kolejny tryumf Sekcji Krajowej Górnictwa Rud Miedzi NSZZ Solidarność, która wprowadziła do nadzoru KGHM trzech swoich działaczy. Druga co do wielości centrala związkowa – Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedzowego – wystawił dwóch kandydatów, w tym Leszka Hajdackiego, który wcześniej przez kilka kadencji zasiadał w radzie nadzorczej spółki jako przedstawiciel załogi. Uzyskane przez niego poparcie okazało się jednak niewystarczające, by odzyskać utraconą w 2018 r. funkcję.

FOT. KSGRM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 5 dni temu dnia 16/10/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 16, 2020 @ 11:17 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wykres

60 nowych zakażeń w Legnicy. W powiatach też źle

Read More →