Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Szkoły średnie w Legnicy przejdą na zdalne nauczanie

Przez   /   16/10/2020  /   No Comments

Od poniedziałku szkoły średnie w Legnicy będą przechodzić na tryb zdalnego nauczania – zdecydowały władze miasta. Żłobki, przeszkola, szkoły podstawowe i inne placówki oświatowe podległe prezydentowi będą pracowały jak dotąd. 

Decyzję zakomunikował przed godz. 11 na Facebooku prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski: “Właśnie skończyłem zdalne spotkanie z dyrektorami legnickich szkół. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich oraz mając świadomość, że wielu uczniów naszych szkół ponadpodstawowych to mieszkańcy powiatu legnickiego, który od jutra znajdzie się w strefie czerwonej, dyrektorzy będą wnioskować do sanepidu, aby od najbliższego poniedziałku (19 października) szkoły średnie rozpoczęły naukę w trybie nauczania zdalnego”.

- Trudno powiedzieć jak długo to potrwa, bo sytuacja jest bardzo dynamiczna. Możemy mówić wstępnie o trzech tygodniach, ale na dalsze decyzje będzie wpływało wiele czynników, a także decyzje rządowe – dodaje Halina Gawin-Majewska, dyrektor wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Legnicy.

Procedura przechodzenia na zdalne nauczanie musi być zainicjowana przez dyrektora szkoły. Jego zgłoszenie musi uzyskać akceptację powiatowego inspektora sanitarnego. Wczoraj Jacek Watral jako Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legnicy sam rekomendował samorządowcom decyzje o zawieszeniu zajęć stacjonarnych w szkołach.

- Zdajemy sobie sprawę, z jakimi obciążeniami dla rodziców i problemami edukacyjnymi dla dzieci wiązałoby się zamknięcie także szkół podstawowych, przedszkoli czy żłobków, dlatego zdecydowaliśmy się, że będą pracować jak dotychczas – mówi Ewa Szczecińska, dyrektor Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Legnicy. – Jeśli w którejś z tych placówek pojawi się potrzeba wprowadzenia zdalnego nauczania albo nauczania hybrydowego, dyrektor ma możliwość zwrócenia się do sanepidu z takim wnoskiem.

W legnickich szkołach (liceach, technikach i branżowych) uczy się ponad 5 tysięcy uczniów.

Legnica leży w strefie żółtej, w której zasadą  jest nauczanie hybrydowe w szkołach wyższych i ponadpodstawowych. Władze miasta uznały, że ze względów bezpieczeństwa zasadne jest zwiększenie zakresu ochrony. Decyzja o  przejściu w tryb nauczania zdalnego obowiązuje szkoły wyższe i ponadpodstawowe w powiatach czerwonych, czyli m.in. w okalającym Legnicę powiecie legnickim, powiecie lubińskim, powiecie polkowickim i powiecie głogowskim.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wykres

60 nowych zakażeń w Legnicy. W powiatach też źle

Read More →