basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Śledztwo po wypadku na Jaworzyńskiej w Legnicy

Przez   /   09/10/2019  /   No Comments

Prokuratura Rejonowa w Legnicy zamierza postawić zarzuty młodemu kierowcy fiata, który w sobotę zderzył się z busem na ul. Jaworzyńskiej w Legnicy. W wypadku zginęła jedno dziesięcioletnia dziewczynka, druga walczy w szpitalu o życie. 

 

19-letni kierowca fiata również odniósł ciężkie obrażenia. Przeszedł operację w legnickim szpitalu, ale nie odzyskał przytomności, dlatego nie można mu przedstawić zarzutów.  Miał prawo jazdy od roku. W sobotę wieczorem odwoził dziewczynki z imprezy urodzinowej ich koleżanki spod Jawora. Fiat punto, którym jechali, wpadł w poślizg na ul. Jaworzyńskiej. Samochód przeciął pas zieleni i zjechał na drugą połowę drogi. Tam w bok pojazdu uderzył z dużą siłą jadący prawidłowo bus.

10-letnia dziewczynka zginęła na miejscu. Jej rówieśniczka i kierowca fiata w ciężkim stanie zostali przewiezieni do szpitala.

Prokuratura Rejonowa w Legnicy czeka wciąż na wynik badania krwi, by potwierdzić, że kierowca fiata punto nie był pod wpływem alkoholu ani narkotyków. Prokurator rejonowy Radosław Wrębiak ostrzega przed brawurą na drodze i prosi o ostrożną jazdę, zwłaszcza młodych, niedoświadczonych kierowców.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 137 dni temu dnia 09/10/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 9, 2019 @ 9:56 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

boar-2504313_1280

Rzeź dzików. Wojewoda każe zabić prawie 5 tys. sztuk

Read More →