Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Skuteczne sposoby na tańsze drukowanie

Przez   /   24/11/2022  /   No Comments

Obecnie trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek firmę lub biuro bez drukarki. Coraz częściej znajduje się ona także w domach prywatnych. Wiele osób używa jej nawet codziennie, co oczywiście wiąże się ze zużywaniem dużych ilości papieru, tuszu oraz prądu. Jeżeli intensywnie korzystasz ze swojej drukarki, być może zastanawiasz się, czy istnieją jakieś sposoby na ekonomiczne drukowanie. Jak najbardziej – poznaj nasze wskazówki!

Tanie drukowanie – od czego zacząć?

Jeżeli zależy Ci na tanim drukowaniu, pierwszym i najważniejszym krokiem jest wybranie taniej w eksploatacji drukarki – zarówno, jeśli chodzi o zużycie prądu, jak i materiałów eksploatacyjnych. Warto pamiętać, że producenci sprzętu często oferują modele w bardzo przystępnych cenach, jednak już tusze do nich są ekstremalnie drogie – niekiedy nawet przekraczają wartość drukarki. Zanim więc dokonasz zakupu, najpierw sprawdź, ile kosztują materiały eksploatacyjne do konkretnego modelu. Na ekonomiczne drukowanie mają jeszcze wpływ inne czynniki – między innymi zużycie papieru. Aby jak najlepiej go wykorzystywać, warto korzystać z funkcji podgląd wydruku. Pokaże Ci on między innymi jak ustawione są marginesy w dokumencie i czy tekst nie przekracza możliwości wydruku. Dzięki tej opcji unikniesz drukowania pustych stron, a zatem zaoszczędzisz sporo papieru. Ograniczyć ilość wydruków możesz też korzystając z opcji dwustronnej – dzięki niej będziesz zużywał papier nawet 2x wolniej. Co więcej, przed wydrukowaniem dokumentu zawsze zapytaj się, czy naprawdę jest Ci to potrzebne? W ostatnim czasie coraz więcej firm decyduje się przenieść część dokumentów do wersji zdigitalizowanej. Przeniesienie nawet małej części działalności do przestrzeni wirtualnej może przynieść znaczną oszczędność.

Jak oszczędzać materiały eksploatacyjne?

Istnieje jeszcze wiele innych sposobów, aby oszczędzić na drukowaniu. Możesz to robić bez drukowanie bez koloru zawsze, jeżeli jest to tylko możliwe – czarno białe dokumenty są znacznie tańsze w wykonaniu niż te w kolorze. Co ciekawe, duże znaczenie ma sama czcionka, jaką używasz. Wiele firm zmieniło standardy w zakresie generowania pism, stawiając na drobną i cienką czcionkę – w ten sposób można liczyć na oszczędności rzędu nawet 30%. Jeżeli nie musisz, staraj się zrezygnować z pogrubiania fragmentów tekstu. Do tworzenia zwykłych dokumentów wykorzystuj opcje ekonomicznego druku o niższej jakości, która zużywa mniejszą ilość tuszu, co jest praktycznie niezauważalne. Ogromnym sposobem na oszczędności jest używanie zamienników tonerów. W ten sposób możesz obniżyć regularne koszty użytkowania drukarki nawet o 80%. Nie musisz obawiać się używania zamienników, jeżeli kupujesz je w godnym zaufania sklepie. Wbrew pozorom, większość z nich praktycznie nie różni się pod względem technicznym od oryginałów, jednak dostępne są w bardzo ekonomicznej cenie. To, że producent nie opatrzył ich swoją marką, wcale nie oznacza, że doprowadzą Twoje urządzenie do awarii lub będziesz otrzymywać wydruki gorszej jakości. Wysokiej jakości tusze zamienniki HP są równie wydajne jak oryginalne materiały eksploatacyjne oraz oferują czytelne i schludne wydruki.

– Artykuł sponsorowany

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 10 dni temu dnia 24/11/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 24, 2022 @ 10:23 am
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

P1145610 (Copy)

Dzięki Spynaczowi i Leroy Merlin rośnie apetyt. Na co?

Read More →