Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Blefaroplastyka, czyli plastyka powiek – co musisz o niej wiedzieć?

Przez   /   24/11/2022  /   No Comments

Nadmiar skóry na górnych powiekach to często występujący problem, który dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jest defektem estetycznym, a niekiedy także okulistycznym, znacząco obniżając komfort życia. Najczęściej pojawia się u osób po 45 roku życia, kiedy to skóra traci swoją elastyczność i staje się coraz bardziej wiotka. Problem nadmiaru skóry na powiekach dotyczy także Ciebie? Dowiedz się, co możesz z nim zrobić.

Nadmiar skóry na powiekach – co powinieneś wiedzieć?

Nadmiar skóry na powiekach ma swoją specjalistyczną nazwę i nazywa się termatochalazą. Na pojawienie się tego problemu ma wpływ wiele różnych czynników, między innymi nieodpowiednia pielęgnacja, geny, niektóre choroby czy wreszcie upływ czasu. Często towarzyszu mu pogłębianie się zmarszczek także w innych partiach twarzy. Skóra znajdująca się w okolicach oczu jest wyjątkowo cienka oraz wrażliwa, dlatego bywa bardzo podatna na obwisanie. Jej grubość ma zaledwie 0,5 mm – to aż o 1,5 mm mniej niż skóra twarzy. Co więcej, na powiekach nie ma gruczołów łojowych, których zadaniem jest zapewnianie nawilżenia i ochrony. Szybko więc ulega przesuszeniu. Efektem tych zmian jest smutny wyraz twarzy oraz zmęczone spojrzenie, które optycznie dodaje dobrych kilka lat. Do tego niekiedy dochodzi opuchnięcie powiek lub widoczne ciebie pod oczami, które dodatkowo pogłębiają zmęczony wyraz twarzy. Nawet dobry makijaż nie jest w stanie zatuszować tych niedoskonałości. Jeżeli nadmiar skóry na powiekach jest Twoim kompleksem, wcale nie musisz się na niego godzić. Możesz zrobić sporo, aby poprawić swój wygląd. Pożądanych efektów nie osiągniesz jednak za pomocą kremów czy innych preparatów. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest sięgnięcie po zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Wbrew pozorom, wcale nie trzeba się ich obawiać!

Skuteczne sposoby na poprawę wyglądu powiek

Najpopularniejszym sposobem, aby poradzić sobie z nadmiarem skóry na powiekach, jest blefaroplastyka. To zabieg, który polega na usunięciu nadmiaru tłuszczu oraz skóry z dolnej lub górnej powieki. Wskazaniem do niego są fałdy, obrzęki czy worki pod oczami, a także przepuklina tłuszczowa, czyli uwypuklenie powieki w jej górnej części. Pacjenci zgłaszający się na plastykę powiek niekiedy skarzą się na utrudnienia w widzeniu, bóle głowy czy zmęczenie oczu. Jak wygląda sama terapia? Podobnie jak inne zabiegi, poprzedzona jest szczegółową oceną lekarza oraz wywiadem z pacjentem, który pozwala stwierdzić potencjalne przeciwwskazania. Plastyka powiek Warszawa zazwyczaj wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, chociaż można ją przeprowadzić też w miejscowym. Operacja obejmuje nacięcie, a następnie usunięcie nadmiaru skóry powiek. W jej trakcie dochodzi do obkurczenia mięśnia okrężnego oka, a niekiedy też do zaopatrzenia przepuklin tkanki tłuszczowej okołogałkowej. Zakres zabiegu ustalany jest przez lekarza. Rana zamykana jest bardzo cienkimi szwami, dzięki czemu blizna jest prawie niezauważalna. Procedura ta trwa od 45 minut do 2 godzin w zależności od przypadku. Pierwsze efekty można zauważyć już po kilku tygodniach. Oczy są pięknie uwydatnione i otwarte, a spojrzenia nabiera świeżości. Dzięki zabiegowi twarz wydaje się być znacznie młodsza i rozpromieniona.

– Artykuł sponsorowany

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 10 dni temu dnia 24/11/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 24, 2022 @ 10:29 am
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

P1145610 (Copy)

Dzięki Spynaczowi i Leroy Merlin rośnie apetyt. Na co?

Read More →