wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Siekierą atakował auta na drodze krajowej nr 3

Przez   /   30/12/2018  /   No Comments

Polkowiccy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Gaworzyce, który w Wigilię uszkodził między innymi pojazdy przejeżdżające drogą w okolicy Kłobuczyna. W czasie zatrzymania agresywny mężczyzna zaatakował policjantów trzymaną w dłoniach siekierą. Napastnik został skutecznie obezwładniony i doprowadzony do policyjnego aresztu. Za czyny, o które jest podejrzany grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka minut po godzinie 22 w wigilijny wieczór polkowiccy policjanci otrzymali telefoniczne zgłoszenia o mężczyźnie, który w okolicy Kłobuczyna biega z siekierą w ręku i demoluje przejeżdżające krajową „trójką” pojazdy.
Na miejsce interwencji natychmiast zostały skierowane policyjne patrole. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach sprawdzając okolicę, namierzyli osobę podejrzewaną o uszkodzenie wymienionych w zgłoszeniu pojazdów.

Podczas zatrzymania młody mężczyzna zachowywał się agresywnie i zaatakował policjantów siekierą, która wcześniej posłużyła mu do uszkodzenia cudzego mienia. Funkcjonariusze obezwładnili napastnika i doprowadzili go do policyjnej celi. Przeprowadzone badanie wykazało u 22-letniego mieszkańca gminy Gaworzyce blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie..

W czasie działań prowadzonych w tej sprawie policjanci ustalili, że sprawca nie tylko uszkodził trzy samochody, które były przedmiotem zgłoszenia, ale także pobliską skrzynkę elektryczną, elementy sąsiednich zabudowań oraz wiatę przystankową. Łączne straty związane z tymi uszkodzenia to około 7 tysięcy złotych.

22-latek usłyszał siedem zarzutów popełnia przestępstwa uszkodzenia cudzego mienia oraz zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy policji. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Dolnośląska

FOT. POLICJA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 633 dni temu dnia 30/12/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 31, 2018 @ 11:22 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

nowa-rada-357-1024x683

Niemiec: Przenieśmy kładkę z Piastowskiej nad autostradę

Read More →