AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Satyrykon od piątku. Na dodatek tańce, foodtrucki…

Przez   /   14/06/2022  /   No Comments

45. edycja Satyrykonu – Legnica 2022 startuje już w piątek! Z tej okazji odbędzie się wiele ciekawych akcji promocyjnych.

W piątek 17 czerwca ulica Najświętszej Marii Panny od Placu Powstańców Śląskich oraz rynek zamienią się w „szkołę”. Pojawi się tam szkolny korytarz, odbędzie się lekcja, a nawet studniówka. Pierwszy dzwonek szkolny zabrzmi po 16:15 z okien Diamond Dance Studio – będzie sporo muzyki, tańca, i uśmiechu. Na trasie przechodzącej obok restauracji Ratuszowej w kierunku Akademii Rycerskiej odnajdziecie stacje nawiązujące do różnych przestrzeni i działań kojarzonych ze szkołą. Flashmob przygotowany i zrealizowany będzie przez Diamond Dance Studio.

W niedzielę, 19 czerwca o godzinie 14:00 na placyku przed Galerią Satyrykon oraz w przestrzeni między Galerią Satyrykon a restauracją Rynk 10 rozpocznie się piknik rodzinny zapewniający mnóstwo atrakcji dla małych i dużych. Gościem będzie Klaun Wesołek, który przygotuje animacje, gry, zabawy, konkurencje rodzinne, skecze i warsztaty cyrkowe. Nie zabraknie też baniek mydlanych i zwierzaków z balonów, stoisk z klockami i rurkami konstrukcyjnymi, a także stanowiska z malowaniem buziek i brokatowymi tatuażami. Przy Galerii Satyrykon stanie również kredowisko, na którym dzieci i dorośli dadzą upust twórczej energii chwytając za kredę. Ponadto będziecie mogli zabrać do domu jeden z archiwalnych katalogów satyrykonowych, a nawet swoją karykaturę narysowaną przez artystę związanego z festiwalem. Tego dnia na płycie rynku nadal stać będą foodtrucki, dmuchańce, stoiska z rękodziełem.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMG_20220705_122331

Petycja w obronie teatru przed prezydentem Legnicy

Read More →