basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Sabina – jedyna taka. Galeria Satyrykonu poleca

Przez   /   28/02/2014  /   No Comments

W piątek (28.02) w Galerii Satyrykonu odbędzie się wernisaż wystawy “W te czy we w tę” Sabiny Sokół, wyjątkowo uzdolnionej studentki wrocławskiej ASP. Początek o godz. 18.00, wstęp wolny. Zapraszamy!

“Kiedy Sabina Sokół przyszła zapisać się do prowadzonej przeze mnie pracowni we wrocławskiej ASP, mój wykrywacz talentów zawył jak syrena, jeszcze zanim zdążyła cokolwiek powiedzieć” – napisał o autorce wystawy Tomasz Broda, znany artysta.
I dodał: ” Dziewczyna o przenikliwym spojrzeniu Gertrudy Stein z portretu Picassa przyniosła w teczce próbkę swoich możliwości. Poczułem ukłucie zazdrości na widok jej rysunków, kreślonych szybko i trafnie, z celnością snajpera. Już pierwsze studenckie zadanie: ilustracje do “ZOO” Jana Brzechwy pokazały, że mój wykrywacz się nie mylił. Za kratkami, zamiast misia, zebry, lwa czy tygrysa, zobaczyłem odsiadujących wyroki kryminalistów, zakapiorów z gębami troglodytów, którzy w więziennych celach czują się jak w domu. Dzięki pomysłowi Sabiny wiersze Brzechwy, które słyszeliśmy setki razy, zabrzmiały zaskakująco świeżo i znów stały się zabawne”.

Nic dodać nic ująć! Na wystawie w Legnicy artystka zaprezentuje nie tylko ilustracje do Brzechwy – także cykl prac pt.”Śródmieście. The miting plejs”, będący owocem obserwacji jej własnej dzielnicy oraz subiektywny przewodnik po Berlinie – czyli cykl rysunków, który powstał podczas pobytu Sabiny Sokół w Berlinie.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż! Wystawę będzie można oglądać w Legnicy
do 4 kwietnia.

Źródło: EGO/ Legnickie Centrum Kultury

RYC. LCK.ART.PL

 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2160 dni temu dnia 28/02/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 28, 2014 @ 6:09 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

THETIS_P.Hlavaty

Zanim Pavel Hlavatý zajmie miejsce “Pięknego i Bestii”…

Read More →