Starostwo2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Rząd tnie dotację na pomoc społeczną dla Legnicy

Przez   /   28/11/2014  /   No Comments

W złożonym Radzie Miejskiej przez prezydenta Tadeusza Krzakowskiego projekcie budżetu miasta na rok 2015 znalazły się m.in. zapisy zmniejszające kwoty wydatków na pomoc społeczną. Jest to związane ze zmniejszeniem się dotacji rządowej, o czym w październiku poinformował prezydenta wojewoda dolnośląski. Przyznane kwoty musiały być uwzględnione w projekcie budżetu.

Dotacja rządowa zmniejszyła się w odniesieniu do przyznawanych podopiecznym MOPS zasiłków okresowych o kwotę 1.335.000 mln zł w stosunku do roku 2014 (wynosi jedynie 62,2 proc.). Dotacja państwa na zasiłki stałe zmniejszyła się o 1.042.000 zł (stanowi 66,98 proc.). Z kolei dotacja na świadczenia rodzinne jest mniejsza o 1.044.980 zł (wynosi 95,3 proc).

- To nie oznacza, że ktokolwiek wymagający opieki społecznej zostanie jej pozbawiony, albo otrzyma jej mniej – podkreśla prezydent Tadeusza Krzakowski. – Uczynię wszystko, by w ciągu roku pan wojewoda uzupełnił brakujące środki z budżetu państwa.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 3220 dni temu dnia 28/11/2014
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 28, 2014 @ 9:20 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Śmierć przy Sudeckiej. Koniec procesu Jana F.

Read More →