DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Ruszyło Lato z Teatrem

Przez   /   30/07/2012  /   No Comments

Dziś rozpoczęło się Lato w Teatrze. Artystyczne wakacje dla młodzieży potrwają do 10 sierpnia, a zakończy je dwukrotna prezentacja spektaklu pt. “idol@slawa.pl”. W warsztatach bierze udział 38 młodych ludzi  z Legnicy, Miłkowic i Chojnowa.

Legnicki teatr po raz czwarty z rzędu wygrał konkurs ofert na przeprowadzenie tej ogólnopolskiej wakacyjnej akcji, której pomysłodawcą i organizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Każdorazowo legniczanie kierowali ją głównie do młodzieży z małych ośrodków miejskich: w roku 2009 Chojnowa, w 2010 Jarocina, w 2011 Bolesławca, w bieżącym ponownie do młodzieży Chojnowa (ale także Legnicy, Golanki i Legnickiego Pola).

Tradycyjnie zajęcia odbywać się będą w czterech grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej i promocyjno-dziennikarskiej. Finalnym efektem wakacyjnych warsztatów teatralnych będzie spektakl przygotowany przez uczestników. Idea i tytuł już są. ? W przedstawieniu nawiążemy w do zjawiska fascynacji młodzieży idolami, którymi są zarówno znani aktorzy, piosenkarze, sportowcy, modelki, ale także? hakerzy i gangsterzy ? objaśnia legnicki aktor Bartosz Bulanda, który będzie prowadził zajęcia dramatyczne. Reszta będzie wynikiem działań i pomysłowości samej młodzieży.

- Ze szkołą często chodzimy do teatru, niedawno na przykład byłyśmy na “Innym chłopcu”, ale po raz pierwszy mam okazję zobaczyć teatr z drugiej strony – przyznaje legniczanka Marta Koczurko.

- Trafiłam do sekcji, która zajmie się przygotowaniem oprawy muzycznej spektaklu – mówi Julia Pater z Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy. – Już nie mogę się doczekać efektu.

W tym roku nietypowe będzie zakończenie Lata w Teatrze. Stworzony przez młodzież spektakl finałowy pokazany zostanie także na wyjeździe w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Teatr Cinema w Michałowicach (także są organizatorem LwT). 9 sierpnia obejrzy go zatem publiczność w Legnicy (na dużej Scenie Gadzickiego), zaś 10 sierpnia publiczność w Jeleniej Górze (na scenie MDK Muflon w Sobieszowie).

- W ramach rewizyty 3 września będziemy gościć na legnickiej scenie młodzież jeleniogórską, która pokaże własne przedstawienie zrealizowane w ramach Lata w Teatrze pod opieką artystów z Michałowic ? poinformowała legnicka koordynatorka LwT Joanna Rostkowska.

Tegorocznym partnerem legnickiego Lata w Teatrze jest starostwo powiatowe w Legnicy, które dofinansuje projekt kwotą ok. 10 tys. zł (dotacja Instytutu Teatralnego to 40 tys. zł.). Akcję przygotowano dla trzydzieściorga uczestników. Chętnych było więcej. Organizatorzy znaleźli możliwość nieznacznego powiększenia tego grona.

W warsztatach bierze udział 20-osobowa grupa z Chojnowa i 18 młodych ludzi z Legnicy i Miłkowic.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2806 dni temu dnia 30/07/2012
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 30, 2012 @ 9:46 am
  • W dziale: kultura, wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

coronavirus-4817450_1920

Kobieta z gminy Zagrodno chora na COVID-19

Read More →