PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Between the Wall ? sztuka dla ludzi

Przez   /   30/07/2012  /   No Comments

Od 28 sierpnia do 1 wrześniaodbędzie się niezwykły festiwal Between the Wall, promujący ?sztukę ulicy?. Impreza odbywa się pod patronatem Prezydenta Legnicy. W jego ramach zorganizowane zostaną warsztaty, wykłady, dyskusje, nie zabraknie też filmów i muzyki. Festiwal jest próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie ?co jest pomiędzy ścianą – myśli, słowa, obrazy, dźwięki…??. Jego końcowym efektem będzie mural, który powstanie na ścianie jednego z legnickich budynków. 

Between the Wall to wydarzenie dotyczące sztuki ulicy – jednego z ostatnich bastionów tzw. sztuki nieskrępowanej. Festiwal kreuje miejsce i przestrzeń do poruszania tematów związanych z wyglądem i osobowością miasta, jak również szeroko pojętą tożsamością jego mieszkańców. Uczestnictwo w tym wydarzeniu daje możliwość wpływania na przestrzeń miasta, bowiem w trakcie jego trwania zostanie wykonany mural, przygotowany przez jednego z artystów tegorocznego festiwalu. Festiwal to dobra okazja do chwycenia za puszkę z farbą, pędzel i nie tylko. A wszystko legalnie i ?ku chwale sztuki?. Specjalnie na festiwal zostali zaproszeni artyści z Warszawy, Wrocławia i Legnicy, którzy będą prowadzili warsztaty “sztuki ulicy”. Uczestnicy zapoznają się z takimi zagadnieniami jak: techniki pracy graficzno-malarskiej, tworzenie form z materiałów recyklingowych, powstawania profesjonalnych szablonów, sztuka w kontekście architektonicznym, myślenie konceptualne, działania wielkoformatowe, tworzenie animacji. Na imprezie będzie też można posłuchać elektronicznych i winylowych dźwięków na żywo. Razem z prowadzącymi uczestnicy podejmą próbę wyrwania miasta i jego mieszkańców z jego codziennej rutyny.

Uczestnictwo w warsztatach możliwe będzie  po wcześniejszym zapisaniu się na nie. Można to zrobić drogą mailową – wystarczy wysłać wiadomość na adres sztukadlaludzi@gmail.com i wyrazić chęć wzięcia udziału w warsztatach. Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 sierpnia 2012. Wszyscy uczestnicy warsztatów będą mieli zapewnione wyżywienie, koszulki i inne gadżety.

Organizatorem tego wydarzenia jest Fundacja Sztuka dla Ludzi. Tegorocznymi partnerami projektu są: FIO, Galeria Sztuki w Legnicy, Stowarzyszenie Monar w Legnicy. Honorowy patronat nad Festiwalem objął Prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski.

Źródło: UM Legnica

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2981 dni temu dnia 30/07/2012
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 30, 2012 @ 8:58 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

dwurnik

Malarstwo Edwarda Dwurnika w Muzeum Miedzi

Read More →