BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ruszyła akcja Znicz

Przez   /   30/10/2012  /   No Comments

Od dzisiaj na drogach w całym kraju, także w Legnicy, trwa policyjna akcja ?Znicz 2012?. Ma zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby bliskich w związku z dniem Wszystkich Świętych. Akcja potrwa do 2 listopada (piątek) 2012 roku. Funkcjonariusze pionów prewencji oraz ruchu drogowego pełnić będą służbę w okolicach cmentarzy parafialnych i dużych nekropolii miejskich.

Na terenach cmentarzy będą również pełnić służbę policyjni wywiadowcy. Szczególnym nadzorem funkcjonariuszy objęte zostaną drogi dojazdowe do cmentarzy. 

Policjanci z drogówki przypominają o elementarnych zasadach bezpieczeństwa, których każdy kierowca powinien przestrzegać. Poruszając się pojazdem, należy między innymi: dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze, nie przekraczać prędkości obowiązującej na danym odcinku drogi,    utrzymywać bezpieczny odstęp między pojazdami,używać świateł mijania,   stosować pasy bezpieczeństwa, urządzenia do przewozu dzieci ? foteliki, siedziska, zwracać szczególną uwagę na pieszych, a także na znaki drogowe, gdyż w tych dniach obowiązywać będą nowe oznaczenia. Dotyczy to zwłaszcza rejonów wokół cmentarzy. W newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci i to do ich poleceń w pierwszej kolejności należy się stosować.

Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę i jazda po spożyciu alkoholu. Policjanci apelują również o niepozostawianie w samochodach przedmiotów wartościowych, mogących paść łupem złodziei.

/ Wieści z ratusza, Urząd Miasta w Legnicy/

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 3010 dni temu dnia 30/10/2012
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 30, 2012 @ 8:23 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 25.01.2021 180746.bmp

Dolny Śląsk apeluje o większe unijne pieniądze. PiS przeciw

Read More →