Zuk_portal
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Rokitki. Podpalili dom z narkotykowym laboratorium

Przez   /   15/10/2021  /   No Comments

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Złotoryi tymczasowo aresztował na 3 miesiące Marcina J. i Kamila Ż., podejrzanych o wytwarzanie narkotyków. Aby zatrzeć ślady swojej działalności, po wejściu policji próbowali podpalić budynki w Rokitkach, gdzie produkowali metamfetaminę.  

- Prokuratura Rejonowa w Złotoryi nadzoruje prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Legnicy śledztwo wszczęte w związku z ujawnieniem pod Chojnowem laboratorium służącego do produkcji metamfetaminy – informuje prokurator Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Laboratorium z linią do produkcji narkotyków zostało ujawnine przez policję 7 października. Po wejściu do domu jednorodzinnego we wsi Rokitki funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zastali urządzenia oraz substancje chcemiczne do wytwarzania środków psychotropowych. Znaleźli też gotowy produkt: onad 0,7 kg metamfetaminy.

Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy po tym, jak policjanci weszli na teren tej posesji, usiłowali podpalić budynek mieszkalny, w którym produkowano metamfetaminę, oraz przyległy budynek gospodarczy. Chcieli w ten sposób zatrzeć ślady, utrudniając zebranie dowodów przestępstwa. Policjanci oraz wezwani na miejsce pożaru strażacy udaremnili ich zamiar.

- Prokurator przedstawił zatrzymanym Marcinowi J. oraz Kamilowi Ż. zarzut wytwarzania wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wspólnie i w porozumieniu oraz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, znacznej ilości środków psychotropowych w postaci metamfetaminy o wadze nie mniejszej niż 0,728 kg – zawiadamia prokurator Lidia Tkaczyszyn. – Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. W związku z ujawnieniem na miejscu zdarzenia marihuany, prokurator przedstawił podejrzanym drugi zarzut posiadania także tego środka odurzającego.

Po przesłuchaniu w charakterze podejrzanych Marcina J. i Kamila Ż. prokurator skierował do sądu wnioski o ich tymczasowe aresztowanie. W ten sposób obydwaj trafili na trzy miesiące za kraty, gdzie będą oczekiwać na swój proces. Za wytwarzanie narkotyków grozi im co najmniej 3-letnia odsiadka. Ani dla Marcina J., ani dla Kamila Ż. więzienie to nie nowość. W przeszłości obydwaj byli wielokrotnie karani, w tym za przestępstwa narkotykowe.

Śledztwo jest w toku.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 52 dni temu dnia 15/10/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 15, 2021 @ 12:44 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_20211206_132219,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Nowy układ komunikacyjny przy legnickim lotnisku

Read More →