RobertK
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Sąd skazał lubinianina za wystawienie psa na parapet

Przez   /   15/10/2021  /   No Comments

Pięć miesięcy pozbawienia wolności i 2,5 tys. zł nawiązki na rzecz Towrzystwa Opieki nad Zwierzętami. Taki wyrok usłyszał 32-letni mieszkaniec Lubina, który w lutym br. wystawił psa na parapet na 9 piętrze budynku przy ul. Topolowej i zamknął okno.

Na przerażone, próbujące się dostać do środka zwierzę zwróciła uwagę jedna z mieszkanek osiedla. Powiadomiła policję. Udokumentowała też sytuację na filmie, któy przekazała dziennikarzom Telewizji Regionalnej Lubin.

Gdy policjanci przyjechali na interwencję, psa nie było już na parapecie. Właściciele mieszkania wpuścili go do do środka, ale funkcjonaruszom nie chcieli otworzyć drzwi. Dręczycielowi psa jego czyn nie uszedł jednak na sucho. Przed Sądem Rejonowym w Lubinie odpowiadał za znęcanie się nad zwierzęciem.

Proces potwierdził jego winę. Prócz kary pozbawienia wolności i nawiązku na TOZ lubiński sąd orzek 5-letni zakaz posiadania zwierząt. Dręczony pies trafił do schroniska dla zwierząt.

FOT. POLICJA LUBIN (autorką zdjęcia jest mieszkanka Lubina) 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 52 dni temu dnia 15/10/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 15, 2021 @ 1:37 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

img_20211206_132219,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

Nowy układ komunikacyjny przy legnickim lotnisku

Read More →