Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Rodzinne, sportowe zajęcia dla mieszkańców Legnicy

Przez   /   26/11/2019  /   No Comments

Miniony weekend (23-24 listopada) w Legnicy upłynął pod znakiem kampanii „Zdrowie to u nas rodzinne” i projektu „Dwie godziny dla rodziny”, którego organizatorem jest Urząd Miasta, koordynatorem Gabriela Jednorał, a środki na jego finansowanie pochodzą z KGHM Polska Miedź S.A.

W sobotę z młodszymi i starszymi adeptami sztuki walki odbyło się spotkanie „Karate – samoobrona dla małego i dużego”. Zajęcia przeprowadzili członkowie legnickiego Klubu Sztuk Walki SHODAN pod wodzą senseja Jerzego Łabińskiego. Oprócz intensywnej rozgrzewki i podstawowych ciosów, na sam koniec organizatorzy zaproponowali każdemu uczestnikowi zadanie – złamanie na pół drewnianej deseczki ciosem z jednej ręki. Emocji było wiele, a duma rozpierała każdego, komu to się udało.
- Czułem się jak prawdziwy karateka z filmów o ninja, było super! – powiedział dwunastoletni Maciek. W niedzielę dzieciaki wraz ze swoimi rodzicami mogli spędzić dwie godziny, trenując koszykówkę w hali na ul. Sejmowej z Tomaszem Muraszko, zawodnikiem Klubu Sportowego Sparta.
Była nauka rzutów do kosza, dwutaktu i trików sportowych. Jednak przede wszystkim najwięcej było zabawy i radości ze spędzonego wspólnie czasu. – To było bardzo intensywne spotkanie, nawet dla dorosłych – powiedział pan Paweł, który przyszedł na spotkanie z córką. – Musiałem nieźle się nabiegać, jutro pewnie będą zakwasy, ale radość mojej córki wszystko wynagrodzi.
A oto terminy i miejsca kolejnych spotkań:
30 listopada w godz. 13-15
Hala OsiR przy ul. Sejmowej
„Rodzinny dance – tańczyć każdy może”
1 grudnia w godz. 10-12
park Miejski
„Rodzinne kije i marsz Nordic Walking”
7 grudnia w godz. 10-12
Sky Fitness Galeria Gwarna
„Rodzinny Sky Fit”
8 grudnia w godz. 10-12
Hala OSiR przy ul. Sejmowej
„Rakieta z mamą i tatą”
14 grudnia w godz. 11-13
Basen Delfinek
„Basenowy zawrót głowy”
Spotkania „Dwie godziny dla rodziny” organizowane są w ramach kampanii społeczno – edukacyjnej pn. „Zdrowie to u nas rodzinne”, która prowadzona jest przez Urząd Miasta Legnicy oraz KGHM Polska Miedź SA.

 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

PLAY CITY przerwa FB

Park Rozrywki Play City ogłasza przerwę na miesiąc sierpień.

Read More →