Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Bezpieczeństwo wewnętrzne. Rekrutacja na magisterkę

Przez   /   30/09/2016  /   No Comments

W ofercie studiów magisterskich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy dostępne są studia na nowym kierunku – Bezpieczeństwo wewnętrzne. Decyzję o nadaniu Wydziałowi Nauk Społecznych i Humanistycznych uprawnień do prowadzenia studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne podjął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Tym samym kandydaci na studia, mogą już wybierać ten kierunek kształcenia w systemie elektronicznej rejestracji, która potrwa do 26 października br.

Terminy rekrutacji na magisterskie studia Bezpieczeństwo wewnętrzne:

  1. elektroniczna rejestracja kandydatów: 30 września – 26 października 2016 r.

  2. przyjmowanie dokumentów – 26 października – 27 października 2016 r.

  3. ogłoszenie list kandydatów przyjętych na I rok studiów – 28 października 2016 r.

Uruchomienie studiów II stopnia na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne to odpowiedź Uczelni na potrzeby absolwentów studiów licencjackich, którzy mogą kontynuować kształcenie w PWSZ im. Witelona w Legnicy i tym samym nie muszą wyjeżdżać do innych ośrodków akademickich w celu uzupełnienia wykształcenia.

Studia magisterskie na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne przygotują wysoko wykwalifikowanych specjalistów do służby i pracy w instytucjach publicznych i podmiotach komercyjnych realizujących zadania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w tym m.in. w Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służbie Więziennej, strażach gminnych, leśnych, rybackich, agencjach ochrony mienia i osób, agencjach detektywistycznych itp.

Kierunek stanowi interesującą propozycję dla przyszłych ekspertów w zakresie: bezpieczeństwa społecznego oraz cywilnego przeciwdziałania zagrożeniom, zarządzania sytuacjami kryzysowymi, zapewnienia bezpieczeństwa instytucjom i podmiotom gospodarczym, a nawet systemom i sieciom informatycznym

Wcześniej, kierunek został zaopiniowany przez Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Pozytywnie została oceniona koncepcja i program kształcenia, minimum kadrowe, baza dydaktyczna oraz wewnętrzny system zapewnienia jakości kształcenia.

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1758 dni temu dnia 30/09/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 30, 2016 @ 2:55 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Dokumenty54

Studia na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej

Read More →