Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Inauguracja roku akademickiego na PWSZ

Przez   /   06/10/2016  /   No Comments

Tydzień po rozpoczęciu zajęć przez studentów, w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017. W obecności wicewojewody, przedstawicieli władz samorządowych, zakładów pracy, szkół i instytucji reprezentacja pierwszego rocznika złożyła oficjalne ślubowanie.

Jak informuje Mirosław Szczypiorski, rzecznik legnickiej PWSZ, w wyniku tegorocznej rekrutacji, zarówno podstawowej jak i uzupełniającej przyjęto ponad 1 200 studentów I roku. – Liczba ta ulegnie jeszcze zwiększeniu bo w wyniku dużego zainteresowania studiami, podjęto decyzję o uruchomieniu dodatkowej rekrutacji na studiach niestacjonarnych, która potrwa do 14 października oraz rekrutacji na nowy kierunek studiów magisterskich – Bezpieczeństwo Wewnętrzne (do 26 października) -dodaje Szczypiorski.

- Z danych, które uzyskaliśmy z ministerstwa, w okresie pomiędzy 2012 a 2015 rokiem liczba studentów w Polsce zmniejszyła się o prawie 50 procent – mówił podczas inauguracji roku akademickiego rektor Ryszard Pisarski. – Dotyka to także legnicką uczelnię, ale nie w takiej skali. Dzięki reakcji na potrzeby rynku, a także pewnym trendom, w minionych latach udało nam się utrzymać rekrutację na prawie nieobniżonym poziomie, i to uważamy za sukces.

Zdaniem rektora Pisarskiego wielu maturzystów wybiera PWSZ im. Witelona ze względu na możliwość kształcenia na kierunkach o profilu praktycznym.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

virus-5188156_1280

Legnica. 2,3 tys. uczniów klas I-III wróciło do szkół

Read More →