AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Raport epidemiologiczny dla LGOM (3.04.2020)

Przez   /   03/04/2020  /   No Comments

W ciągu ostatniej doby testy potwierdziły nowe zachorowania w powiatach: lubińskim, złotoryjskim, polkowickim i głogowskim. Wyraźnie (o ponad 300 osób) stopniała grupa mieszkańców poddanych kwarantannie. Szczegóły poniżej.

Legnica i powiat legnicki: Rano Państowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy informowała o czwartym przypadku koronawirusa na swoim terenie. Miał nim być starszy mężczyzna z gminy Chojnów. Kilka godzin później okazało się, że nastąpiła pomyłka w adresie – pan mieszka w powiecie lubińskim. Miniona doba nie przyniosła więc zmian w statystyce zarażeń dla Legnicy i powiatu legnickiego. Spośród 255 testów na obecność koronawirusa, które legnicki sanepid zlecił od początku epidemii, 3 dały wynik dodatni, 217 -ujemny, 35 jest w opracowaniu. Przybyło osób w kwarantannie – dziś jest ich 525. 5 osób objęto nadzorem epidemiologicznym.

Powiat lubiński: W powiecie lubińskim jest obecnie 20 mieszkańców ze zdiagnozowanym COVID-19 (w tym jeden zmarły 1 kwietnia). Dwudziesty zarażony, dopisany dziś do statystyk, to pacjent szpitala Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. Jego stan kliniczny jest określany jako średni. 11 osób jest hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zarażenia koronawirusem. 341 mieszkańców przebywa w kwarantannie a 12 – pod nadzorem epidemiologicznym.

Powiat złotoryjski: Na terenie powiatu złotoryjskiego pojawił się pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem SARS CoV-2 potwierdzony wynikami badań (02.04.2020 r.). Dotyczy mieszkańca, który od 19 marca był hospitalizowany z powodu innej choroby w szpitalu w Jeleniej Górze, a obecnie przebywa w szpitalu w Legnicy. Dziś pobrano próbę do badań od jednej osoby. Sanepid czeka na wyniki badań próbek pobranych łącznie od 3 osób. Kwarantanną domową objęto 18 osób. Są to osoby, od których pobrano próbki lub oczekują na pobranie próbek w związku z podejrzeniem zachorowania na COVID-19 oraz pozostali domownicy mający styczność z tymi osobami. Dodatkowo kwarantanną domową objęto 215 osób przekraczających granicę i ich rodziny. Nadzorem epidemiologicznym objęto 3 osoby.

Powiat jaworski: Nie ma nowych potwierdzonych testami przypadków zarażenia koronawirusem wśród mieszkańców powiatu jaworskiego. O jedynym, jak dotąd, informowaliśmy 1 kwietnia. To sześćdziesięciolatek z gminy Paszowice. Według stanu na 2 kwietnia, w powiecie jaworskim kwarantanną objęto 41 osób a nadzorem epidemiologicznym 88 osób.

Powiat polkowicki: W ciągu ostatniej doby do statystyk dopisano trzecią osobę z powiatu polkowickiego ze zdiagnozowanym COVID-19 (wliczając to 76-letni pacjentkę z gminy Grębocice, która – jak informowaliśmy wcześniej – zmarła w szpitalu w Bolesławcu). Kwarantanną jest objętych 184 mieszkańców powiatu.

Powiat głogowski: Według najnowszego komunikatu Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Głogowie, w powiecie głogowskim jest już pięć osób z potwierdzoną testami chorobą COVID-19. Nowy przypadek zarażenia stwierdzono u młodego mężczyzny. Cała piątka chorych (młody mężczyzna, dwóch starszych mężczyzn i dwie młode kobiety) jest objęta kwarantanną domową. W  kwarantannie przebywa łącznie 221 mieszkańców powiatu głogowskiego. 38 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

UWAGA! Codziennie (poniedziałek – piątek) począwszy od 28 marca między godziną 16 a 18 publikujemy zebrane z Legnicy oraz sześciu powiatów LGOM (legnickiego, lubińskiego, złotoryjskiego, jaworskiego, polkowickiego i głogowskiego) aktualne informacje na temat postępów (?) w walce z epidemią. W soboty będziemy publikować dodatkowo zestawienia tygodniowe. Zaglądając regularnie na nasz serwis będziesz na bieżąco z sytuacją epidemiologiczną w Twojej okolicy. 

RYC. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 57 dni temu dnia 03/04/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 3, 2020 @ 5:48 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

zietal

Ziętal jedzie. Koronawirus nie wstrzymuje rowerzysty

Read More →