schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Radość i duma – dożynki w Zagrodnie FOTOGALERIA

Przez   /   27/08/2023  /   5 Comments

Goście dożynek w Zagrodnie – politycy PiS-u i Koalicji Obywatelskiej – obsypali wójt Karolinę Bardowską mnóstwem komplementów – że gmina jest dobrze zarządzana, skutecznie zabiega o zewnętrzne fundusze, energicznie się rozwija i pięknieje w oczach. Dumę i radość widzieliśmy też na twarzach mieszkańców.

 

Jaki to był rok dla gminy Zagrodno i dla rolników z gminy Zagrodno? – Dla gminy bez wątpienia dobry – odpowiada wójt Karolina Bardowska. – Obrodził w dofinansowania i obrodził w inwestycje. Za rolników wciąż trzymamy kciuki, bo mieli i mają trudne żniwa. Na szczęście rzadziej niż ubiegłym latem dochodziło do pożarów na polach.

Partnerem wójt Zagrodna przy organizacji tegorocznych dożynek była sołtys Zagrodna Lilianna Sieradzka z prężnie działającą radą sołecką. Perfekcyjnie przygotowali święto plonów i zabawę dla mieszkańców gminy. Nie brakowało niczego: ani jedzenia, ani popitki, także dzięki innym sołectwom i załodze Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy stawili się w Zagrodnie z pysznymi potrawami, wypiekami, nalewkami, domowymi przetworami itd. Konkurs na najlepszą potrawę w z dyni wygrał GOPS. Apetyt na słodkości zaspokajał efektowany, wielki tort z bitą śmietaną i leśnymi owocami oraz kilkaset pączków ufundowanych przez Karolinę Bardowską. Od początku rodziny tłoczyły się przy wesołym miasteczku z dmuchańcami. Ogromną atrakcją dla dzieci, ale też dorosłych, były krowa i byk. Krowę można było wydoić. W przypadku byka należało wskoczyć na jego grzbiet i dać się zrzucić, gdy wściekle kręcił lub podskakiwał.

Zamek Grodziec – największa atrakcja turystyczna gminy Zagrodno – reklamował się historycznymi strojami i białą bronią. Uwagę przyciągał też ustawiony po sąsiedzku namiot Skrzydlatej Ferajny, założonej kilka lat temu w pobliskim Radziechowie przez Jakuba Bokisza, z przepięknymi sowami: puchaczem, młodziutką płomykówką i puchaczykiem żółtobrzuchym Majlo. Ptaki są specjalistami od awiterapii i pracują m.in. z dziećmi autystycznymi. – Uruchomiliśmy naszą nową bazę w okolicach Kamiennej Góry, ale nie zrywamy więzi z gminą Zagrodno – mówi Jakub Bokisz.

Gospodarze dożynek zdecydowali, że nie będą wybrać najpiękniejszego wieńca – wszystkie zostały nagrodzone tysiącem złotych, co zostało owacyjnie przyjęte przez publiczność. Po polowej mszy świętej scenę przejęli muzycy, czyli kolejno Orkiestra Dęta Gminy Miłkowice pod batutą Piotra Koziara, zespół Sami Swoi z Zagrodna, bigbeatowi weterani z Trzech Koron oraz grający disco pola Luka Rosi i Menelaos.

Na gminne dożynki do Zagrodna przyjechali m.in. senator Krzysztof Mróz (PiS) z listem od ministra rolnictwa Roberta Telusa i poseł Robert Kropiwnicki (PO). Obaj z dużym uznaniem mówili ze sceny o wójt Karolinie Bardowskiej i jej zarządzaniu gminą. Dolnośląska radna ze Złotoryi Jadwiga Szeląg (PO) przywiozła do Zagrodna swego kolegę z Sejmiku Marcina Zawiłę, byłego prezydenta Jeleniej Góry i kandydata paktu Senackiego na senatora w okręgu nr 1 (jeleniogórsko-złotoryjskim). Wśród gości widzieliśmy złotoryjskiego starostę Wiesława Świerzyńskiego, burmistrza Roberta Pawłowskiego z małżonką, powiatowych radnych Annę Melską, Piotra Janczyszyna i Ryszarda Raszkiewicza, który na tę okoliczność włożył galowy mundur OSP. Obecny był Tomasz Herbut, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Złotoryi, mieszkaniec i radny gminy Zagrodno.

Polecamy galerię zdjęć z tego wydarzenia.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

5 komentarze

 1. Anonim pisze:

  ojejeku a dziadki jeszcze zyja czy dalej zza karzakow…???

 2. sasiad pisze:

  Ponoć krew się lała?

 3. do lustrator pisze:

  Anonim lustrator aniu zmien dilera

 4. Anonim pisze:

  Pani wójt to jak sobie sama posłodzi w komentarzu to najwyższy poziom. Nikt nie chce jej pochwalić i napisać komentarza to sama sobie poslodziła. Redaktor stwierdził że wszyscy są tak dumni z niej. Śmiech na sali. Proponuję zabierzcie ja do swojego samorządu jak jest taka super a tu w końcu będzie spokój i mieszkańcy odżyją.

 5. mieszkaniec pisze:

  Pani Wójt jak coś robi to wszystko na najwyższym poziomie niejeden samorządowiec może pozazdrościć gminie takiego Wójta.Bawiliśmy sie doskonale i dziekujemy Pani Wójt bo radni to jacyś byli bezradni i nieobecni jak zwykle wygladali z krzaków .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

437695941_3708052086142277_7610538367078606599_n

Nie tylko Legnica. Gdzie w niedzielę będzie dogrywka?

Read More →