BISA
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Radni, strażacy i hejt. Bój o wóz bojowy dla Grodźca

Przez   /   26/02/2021  /   52 Comments

Strażacy z OSP Grodziec starają się o dofinansowanie do zakupu średniego wozu pożarniczo-gaśniczego. Chcą go kupić nim 40-letni Mercedes, którym dziś jeżdżą na akcje, rozsypie się po drodze. – Średni wóz dla Grodźca to zbyteczny wydatek – uważa radny Stanisław Olechowski. Kolegów z rady przekonał, ale mieszkańców Grodźca rozsierdził. Dotknięty ostrymi komentarzami, poskarżył się policji na hejt.

Średni wóz bojowy – taki, o jakim myśli Mirosław Skulski, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodźcu – kosztuje około 800 tysięcy złotych. Majątek. Ale większość potrzebnej kwoty można uzyskać z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji lub z funduszu ochrony środowiska. Być może pomogłaby też Fundacja Polska Miedź. Warunek jest jeden: gmina Zagrodno musiałaby zabezpieczyć co najmniej 330 tys. zł w swoim budżecie na wkład własny, wymagany przy tego typu projektach.

Podczas komisji budżetowej radni wniosek OSP Grodziec rozpatrzyli „po uważaniu”, tzn. bez rozmowy ze strażakami zdecydowali, że od średniego wozu lepszy będzie lekki, taki jak w Brochocinie czy Wojcieszowie. Radny Piotr Siwak stwierdził, że tylko takim będą w stanie wjechać na zamek, gdyby zaszła taka potrzeba. I że większy może nie zmieścić się w remizie. Stanisław Olechowski poparł go, bo mniejszy samochód to mniejszy kłopot ze znalezieniem kierowcy.

- Sytuacja zakup samochodu pożarniczo-gaśniczego średniego dla jednostki takiej jak OSP Grodziec mija się z celem – autorytatywnie uznał Stanisław Olechowski, a reszta radnych nie zaprotestowała. – Lekkim pojazdem pojedzie nawet ten kierowca, który ma uprawnienia na samochód osobowy.

W Grodźcu jest ok 35 strażaków-ochotników, w tym 19 z uprawnieniami do udziału w akcjach gaśniczych. Mają wysłużonego holenderskiego Mercedesa, który zabiera tysiąc litrów wody.

- Gdybyśmy mieli w remizie średni wóz, zwiększyłaby się częstotliwość wyjazdów na akcje – mówi Mirosław Skulski. – Przede wszystkim myślimy jednak o lepszym zabezpieczeniu zamku w Grodźcu. Z takim samochodem, jak proponuje radny Olechowski, nie ugasimy niczego poza być może ogniskiem na dziedzińcu.

Mirosław Skulski mówi, że on i jego koledzy strażacy z oburzeniem słuchali w internecie nagrań z komisji budżetowej. Gdyby radni przed zabraniem głosu zechcieli się z nimi skonsultować, to dowiedzieliby się, że średni samochód bez problemu wjedzie z wodą na zamek i że zmieści się w garażu. I że OSP w Grodźcu ma 6 kierowców z potrzebnymi uprawnieniami. Siódemy się szkoli.

Zamiast 330 tys. zł radni zgodzili się zarezerwować dla OSP Grodziec 140 tys. zł. Z tą kwotą strażacy raczej swego Mercedesa na nowszy nie wymienią. Nowy z podobnymi możliwościami (tzn zbiornikiem na 1000 litrów wody) kosztuje ok. 400 tys. zł. A obecnie nie ma możliwości uzyskania dofinansowania z MSWiA do zakupu lekkich wozów strażackich. Po przeanalizowaniu tych argumentów wójt Zagrodna Karolina Bardowska zdecydowała się nie uwzględnić stanowiska komisji w uchwale budżetowej. Na sesję zgłosiła projekt uchwały, w której na samochód dla OSP Grodziec zarezerwowano – zgodnie z wnioskiem strażaków – 330 tys. zł.

Podczas sesji radny Stanisław Olechowski znowu się temu sprzeciwił. Zgłosił wniosek, by dla OSP Grodziec zostawić 200 tys. zł a resztę – 130 tys. zł – zarezerwować na dofinansowanie dla mieszkańców do wymiany pieców węglowych na mniej szkodliwe dla środowiska ogrzewanie. Rada gminy poparła wniosek Olechowskiego. Sesję przerwano na tydzień, by urzędnicy mogli wprowadzić stosowne zmiany do projektów uchwał w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej oraz budżetu na 2021 rok. Oba dokumenty mają być poddane pod głosowanie w drugiej części sesji, 5 marca.

- Ja nie chcę być złośliwy, ale wiem, że jedna jednostka, która posiada drona, już chciała lecieć do Australii – ironizował podczas komisji budżetowej radny Stanisław Olechowski, sugerując, że i dron, i średni wóz gaśniczo-pożarniczy to strażackie fanaberie.

Złośliwa uwaga Stanisława Olechowskiego dotyczyła OSP Brochocin, dla której gmina Zagrodno kupiła drona do koordynowania akcji gaśniczych oraz poszukiwania zaginionych osób. Strażacy z Brochocina wielokrotnie już dowiedli, że ich sprzęt i umiejętności są bardzo przydatne w takich działaniach. Gdy rok temu płonął australijski busz, zgłosili w ambasadzie gotowość pomocy.

Po opublikowaniu nagrania z komisji budżetowej, na radnych posypały się gromy. Ludzie  pisali m.in.: “Pokaz niekompetencji i głupoty za pieniądze podatników”,”Komuna mentalna”, “Panie radny Olechowski tego ci nie darujemy…”, ” (…) może zmieniają zdanie jak się będzie palila się ich posesja lub rodziny”, “Tych radnych poprostu poprostu trzeba zutylizować bo oni zawsze mają problem”. Strażacy z Grodźca zamieścili film, w którym pokazują jak średni wóz pożarniczo-gaśniczy z OSP Olszanica swobodnie mieści się w ich remizie i dowodzą, że dojechanie takim pojazdem na zamek nie stanowi problemu.

Pojawiły się też plakaty zarzucające Olechowskiemu brak troski o sprzęt dla strażaków i bezpieczeństwo mieszkańców. Radny pokazał jeden na sesji. – Ten plakat jest dziełem mieszkańców i strażaków z Grodźca. I to będzie policja wyjaśniać – groził Stanisław Olechowski. – Nie może być tak, że jesteśmy szykanowani, wieszani na plakatach, opluwani na facebookach, na wszystkich portalach, tylko dlatego, że myśmy podjęli na komisji inną decyzję, jak była oczekiwana. (…) To jest tak, jakby u was w domu rodzic chciał kupić wam samochód mniejszy, a wy byście mercedesa chcieli nowego. To co, zutylizować go? Ojca? Takie fejsbuki byli? (…) Wymuszają działania funkcjonariusza publicznego. Tak, proszę państwa, nie może być.

 

Piotr Kanikowski

FOT. OSP GRODZIEC, PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

52 komentarze

 1. WIELBICIEL Strażaka pisze:

  Pan niby strażak w ostatnim komentarzu odkrył się kim jest, radny “Olszanicki”… Niby należy do osp a nikt go tam nie chce…. Ale. To się niebawem zmieni..

 2. lustrator pisze:

  odkuł sie bidula i teraz juz spokojnie zasnie.

 3. Leszek pisze:

  Radny odniósł sukces nie będzie inwestycji będą siane buraki ,wiadrami będą gasić pożary a grzać się będą przy ognisku i tak wracamy pomału do korzeni.

 4. lustrator pisze:

  mysle panie radny ze jest to dzien pana szczescia co spowodowalo pochwalenie sie sukcesem. Mysle jednakowoz ze szczescie to bedzie chwilowe.Na razie skup sie pan na piecach.

 5. lustrator pisze:

  bo tak cos mnie naszlo ze jak radny moze sobie pojezdzic po Wojcie to czemu nie mozna po radnym.

 6. Strażak pisze:

  LUSTRATOR pisze:
  05/03/2021 O 06:45
  tak panie radny ku..a mac ma byc duzy czerwony. I guzik panu do tego. – proszę nie przeklinać szkoda nerwów każda wojna prowadzi do strat! Dzisiaj odrzucono cały wasz wniosek zamiast auta macie nic! Pora przemyśleć swoje zachowanie odpuścic wyśmiewanie i obrażanie radnych po facebookach i innych forach pamiętajcie że oni też maja swoje uczucia i prawo do własnego nie wymuszonego przez internetowych trooli zdania daliście sie wciągnąć w wojnę polityczna przy okazji obrażajac wszystkich do okoła ale to już wasz wybór pozdrowienia

 7. Leszek pisze:

  Panie radny strażak kto panu tak podpowiedział? sam mysleć nie potrafi?

 8. lustrator pisze:

  tak panie radny ku..a mac ma byc duzy czerwony. I guzik panu do tego.

 9. Strażak pisze:

  Czytając ataki na mmie mam wrażenie ze nie macie pojecia o pożarnictwie wogóle dla was liczy sie tylko samochód i koniec ma byc duży czerwony i żeby Olszanica Zagrodno i brochocin zazdroscili jak udawany naczelnik bedzie jechał przez gminę
  Zwroccie uwage ze gmina nawet dla jednostki z Olszanicy z ksrg nie zakupiła nowych aut tylko używane a wy sobie ubzduraliście nową zabawkę masakra normalnie

 10. Fireman z powiatu obok. pisze:

  Przeczytałem artykuł oraz komentarze, wnioskuję że ten niby STRAŻAK nie ma pojęcia o realiach jakie są w Polsce oraz w sąsiednich gminach. U mnie w gminie wszystkie osp posiadają średnie wozy a tylko jedna jest w KSRG. Gmina obok również ma podobnie… Uważam że skoro się nie zna tematów wyposażenia w samochody straży pożarnej jakie występuja w sąsiednich miejscowościach czy gminach nie powinno się w tym temacie wymądrzać. Pozdrawiam

 11. lustrator pisze:

  o nie obrażaj radnego bo on ma więcej kultury od ciebie kolejny raz powtarzam pora pogodzic sie rzeczywistoscia. Trzeba było startowac na radnego wtedy mialo by sie mozliwość głosu. A przeprasza moze i sie startowało ale nikt pana nie wybrał szkoda;)))>>.tak wiec radny odkryles sie juz zupelnie jako durny megaloman z dosc ograniczonym rosumkiem.Nie jest to zaskoczenie ale biedny bezradny …niebawem cie nie bedzie.

 12. Strażak pisze:

  Nie zgadłeś znowu kolego nie obrażaj radnego bo on ma więcej kultury od ciebie kolejny raz powtarzam pora pogodzic sie rzeczywistoscia. Trzeba było startowac na radnego wtedy mialo by sie mozliwość głosu. A przeprasza moze i sie startowało ale nikt pana nie wybrał szkoda;)))

 13. Stach pisze:

  Cyganić tylko potrafisz STRAŻAKU..

 14. Sąsiad pisze:

  Panie Siwku podszywający się pod Strażaka, którym w życiu tak naprawdę nie byłeś po co smarujesz jakieś głupoty. Przemyślałeś że wcześniej nie odpowiadało ci dofinansowanie dla jednostki z sąsiedniej miejscowości, że to ich bardziej wkurzyłeś za swoje głupie przemyślenia i gadanie. Chcesz być wielce mądry w dziedzinie w której nie masz pojęcia. Żałosne!

 15. Strażak pisze:

  Strasznie ci ten radny podpadł chyba że go tak szkalujesz, pora pogodzic się z taka decyzją radnych i żyć dalej, napewno obrażanie radnego tego czy innego pomoże twojej jednostce w negocjacjach o nowy samochód, takie jest nasze młode pokolenie roszczeniowych rozwydrzonych dzieciaków wszystko im sie należy i koniec a jak cos nie po myśli idzie to odrazu agresja

 16. lustrator pisze:

  Panie radny honoru nie ma ten kto szkaluje, donosi,opluwa i insynuuje a pan wie jak to sie robi. Tak wiec inni tez moga.I komu sie wydaje ze on zabezpiecza.Panie radny zabezpiecz pan sobie psa zeby nie ujadał.Ale te pieniadze nie sa pana i nie pan bedziesz je zabezpieczał.

 17. Strażak pisze:

  Honoru kolego nie ma ten kto pod domem radnego butelki rozbija i próbuje go zatraszyć dajac upust swoim nerwom bo mu nie chcą radni dużego czerwone samochodziku kupić!!

 18. lustrator pisze:

  a o wdziecznosci, honorku, wstydzie ,dumie juz nie bedzie panie zabezpieczjacy?

 19. lustrator pisze:

  Nie dorośliscie do faltu posiadania nowego samochodu i tyle w temacie.>..no patrz pan panie radny zabezpieczyles pan a oni nie dorosli.Pan jak widac juz nieco przerosniety i jakos to panu nie przeszkadza.A reszcie jak najbardziej.

 20. Strażak pisze:

  Niestety na drabiniastym nie jezdzilem a chciałbym sie przejechać.
  Co nie zmienia faktu że pieniadze na samochód lekki macie zabezpieczone, wiec nie wiem dlaczego płaczecie jesteście jednostka poza ksrg wiec co oczekujecie że bedziecie mieli lepsze auta niz jednostki z krajowego powinniscie sie cieszyc ze macie mozliwosc wymiany 40 letniego auta na nowe a wy kasacie ręke która was karmi. Nie dorośliscie do faltu posiadania nowego samochodu i tyle w temacie.

 21. młody pisze:

  Ten Strażak to emerytowany strażak ,do pożaru to beczkę z wodą na wozie drabiniastym powoził, to co ta młodzież chce?

 22. lustrator pisze:

  Mirku S z żadnej jednostki nie jestem ale widzem ze tobie inne jednostki>.to wiemy panie radny ale czemu w takim razie panie radny podszywasz sie pod strazaka?Bo wolno???Czy moze zeby to gledzenie mialo jakas jakas wartosc merytoryczna.To moze jednak zmien pan ten NICk na radny i bedzie jasniej.

 23. Strażak pisze:

  Poza tym ten pan mirek nie jest ani prezesem ani naczelnikiem dlaczego władze jednostki nie wypowiadaja sie w tym temacie na sesje zaproszono osobe nie majaca żadnej możiwosci decyzyjnej w OSP? Troche to dziwne Panowie kryjecie sie plecami innych osob;)

 24. Strażak pisze:

  Mirku S z żadnej jednostki nie jestem ale widzem ze tobie inne jednostki strasznie przeszkadzaja, pozatym wasze zachowanie zdązyło juz obiec cały powiat i wojewodztolwo pamietaj ze dobre rzeczy szybko sie zapomina a smród po waszych wygłupach pozostanie na długo stosujecie wulgarny jezyk i agresywna postawe do wszystkich którzy się z wami nie zgadzaja nie jedna jednostka OSP ucieszyła by sie na 200tys z gminy na auto ale widzem ze wam to naweti tyle sie nie nałeży

 25. Mirek S pisze:

  STRAŻAK potwierdził z jakiej jest jednostki….

 26. Stach pisze:

  A to nie ty STRAŻAKU straszysz tych chłopaków policja?bo pokazali prawdę o Panu?

 27. Strażak pisze:

  Kolego poco ci moje nazwisko co chcecie przyjechać i gangsterke pod moim domem udawac myslicie ze wszystkich za straszycie i dostaniecie wszystko co chcecie to jest żałosne zachowanie. Nikt nikomu nie zazrdosci ale sposób w jaki to robicie jest żenujacy i nie etyczny.

 28. Faryniarz Z pisze:

  STRAŻAK …… CWANIAK BEZ NAZWISKA….. BEZ HONORU….. BEZ ODWAGI….
  I MORALNOŚCI….. podpisz się pod tym co piszesz to pogadamy….

 29. Mirek S. pisze:

  Odpowiadając STRAŻAKOWI:

  Kolego łatwo jest wywnioskować po twoich komentarzach z jakiej jesteś jednostki OSP .
  Od kiedy zaczęły pisać inne OSP z naszej gminy wnioski o dofinansowanie do gminy i takowe dostały to was krew zalewała i zalewa bo wam już się trochę urwało. Jakie złośliwe gadanie było wasze że inna jednostka jednostka dostała dofinasowanie na drona. Jak ich wyśmiewaliście że się lansują w TV czy innych mediach. Szlak was trafia kiedy to inne jednostki kasę dostają a nie wy, że to o innych jednostkach jest głośno a nie o was.
  Przemawia przez was zazdrość bo uważacie że to wam się tylko należy i o tym doskonale wiedzą pozostałe OSP z gminy.

 30. Leszek pisze:

  Ten co tu się określił w komentarzach jako STRAZAK to był nim chyba 50 lat temu ,bo te jego komentarze o tym ,że samochód trzeba kupić do Olszanicy a nie dla Grodżca tłumaczy po co faktycznie to weto na sesji było .A straż pożarna w naszej gminie to ma najlepszy szacunek ,dziękujemy im za ich postawę są zawsze pomocni gdy potrzebujemy pomocy i należy ich doposażać w nowoczesne sprzęty mimo, że to są ochotnicy to ich życie i zdrowie w ratowaniu naszego dobytku jest bardzo cenne. A wy radni do których straciliśmy szacunek radnymi przestaniecie być i o was wszyscy zapomną a strażak będzie zawsze szanowany. Pan Olechowski z kim jeszcze będzie prowadził te wojenki a to z OZPN a to z Wójt że dożynki w gminie zorganizowała a to że strażacy nie umiejący się posługiwać sprzętem a to że mieszkańcy wieszają go na plakatach i opluwają na Fejsbukach .Taki człowiek jak on nie powinien być radnym ,bo jemu wszystko przeszkadza nawet że wiosna idzie i znowu będzie ciepło. Ludzie którzy go znają wiedzą jaki to człowiek.

 31. lustrator pisze:

  tak na marginesie panie radny po panu pozostanie tylko bog honor i piec a po strazakach zostanie jeszcze cala ich historia ,infrastrukura zaangazowanie i jeszcze przyszlosc na nastepne sto lat.Panie biedny radny z piecem.

 32. lustrator pisze:

  Przekroczyliśćie wszelkie granice, niszczycie caly szacunek dla strazakow wypracowanych przez wszystkich druchow w waszej gminie, nie tak sie zdobywa szacunek i zaufanie społczne wstyd i hańba dla całej braci strażackiej>>>no patrz pan panie radny jak to wszystko zalezy gdzie sie dupa przykleji.Tobie akurat w radzie. Ktora stracila zaufanie podwazyla godnosc etc etc.Jak ja lubiem takie idiotyzmy.Zostaje ci jeszcze tylko bog honor ojczyzna i kot.

 33. lustrator pisze:

  o mieszkańców. Radny pokazał jeden na sesji. – Ten plakat jest dziełem mieszkańców>>>tak na marginesie to nie jest ta rada ktora chciała nas..rac kupe na Pania Wojt. Szkalowano ja i osmieszano a w koncu obnizono wynagrodzenie?

 34. Strażak pisze:

  I najważniejsza rzecz kłutnia o ten samochód wykroczyła już dawno poza kuluary chyba koledzy strażacy z Grodzca zapomnieli kto za co odpowiada obrażanie grożby i straszenie to nie nie jest poziom jaki prezentuje sobą Straż Pożarna
  Przekroczyliśćie wszelkie granice, niszczycie caly szacunek dla strazakow wypracowanych przez wszystkich druchow w waszej gminie, nie tak sie zdobywa szacunek i zaufanie społczne wstyd i hańba dla całej braci strażackiej

 35. lustrator pisze:

  a przy okazji sprawdzcie czy biedny radny nie ma starego pieca i czeka na wymiane za frajer. Palenie w piecu nowym rowniez nic nie da jak sie bedzie palic tanim dziadostwem .Palenia w starym piecu trzeba sie nauczyc a dziadek jeszcze moze nie jest na tym etapie i chce miec gotowca.

 36. lustrator pisze:

  no to moze poczytajcie biedne geniusze ten artykul jeszcze raz z konkluzja ostateczna>>>Podczas sesji radny Stanisław Olechowski znowu się temu sprzeciwił. Zgłosił wniosek, by dla OSP Grodziec zostawić 200 tys. zł a resztę – 130 tys. zł – zarezerwować na dofinansowanie dla mieszkańców do wymiany pieców węglowych na mniej szkodliwe dla środowiska ogrzewanie.
  Najbardziej zabawnym jest to ze o wszystkim decyduje starszy pan jak historia uczy niezbyt rozgarniety a reszta nie ma zdania i tylko potakuje.Tak wiec geniusie…. piece!!!!Tylko piece no i jak zostanie to kapliczka.

 37. Strażak pisze:

  Tsk na marginesie Gmina Zagrodno jak i jednostki Zagrodno i Olszanica wstępując do Krajowego Systemy Ratowniczego zobowiazała sie do zapewnienia stałej gotowości tych jednostek zarowno sprzetu jak i ludzi tak wiec to sa duze koszty więc mysle ze te jednostki powinny byc priorytetem dla gminy a skoro tam nie ma nowych aut to chyba priorytety powinny być inne?

 38. Strażak pisze:

  Kolego piszesz o czymś o czym nie masz pojęcia wymieniasz grupy co ma moduł pożarniczy do jednostki z Brochocina ona w nim nie jest i nie jest pewien czy gminę zagrodno stać na to by aspirować by ta jednostka w nim była. Jestem za rozwojem Straży ale z głową w gminie w której nie ma chodników w ktorej głowne jednostki z KSRG są nie doszacowane kłucicie sie o nowe zabawki dla małych jednostek ktore wyjada 10 razy w roku troche to żenujace

 39. Faryniarz Z pisze:

  LESZEK i STRAŻAK Komentarze ciekawe mądre i konstruktywne. szkoda tylko że pisane przez anonimowe P….. niemające HONORU i odwagi podpisać się pod swoimi słowami tylko ukrywają się za STRAŻAK.
  Masz rację jeden z drugim….
  nikogo z gminy….
  Wieki pan STRAŻAK….. polecam zapoznać się
  w kwestii DRONA 5z pewności Panowie nie jest wam obce pojęcie ” mobilizacji kompani Gaśniczej”
  Polecam sobie doczytać jeszcze o takich pojęciach jak np:
  1.grupach poszukiwawczo-ratowniczych (SGPR)
  2.pododdziałach logistycznych,
  3.specjalistycznych grupach ratowniczych,
  4.modułach ratowniczych do działań międzynarodowych,
  5. HUSAR lub MUSAR
  6.GFFFV (moduł gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów)
  Punkt 5 i 6. w tych przypadkach świetnie spisuje się dron….
  Ale żaden z was sie nie podpisze….
  Bo pierdolić i obrażać a zarazem być anonimowym każdy potrafi.
  POZDRAWIMA OZIĘBLE

 40. Leszek pisze:

  Ten Strażak zazdrosny bo samochód to dla Olszanicy a stary do Grodźca to dlatego taki bój toczył na sesji,jak można być tak perfidnym człowiekiem.

 41. Strażak pisze:

  Nie będę umniejszał jednostce z dronem ale wydanie 25 tys na to żeby zgłosic chęć pomocy Australi? Czy ten dron uratował lub pomógł uratować kogoś w gminie zagrodno? Nie
  Nie jest zadaniem gminy ratować całe województwo od tego jest Państwowa straż Pożarna.

 42. Strażak pisze:

  Artykuł stronniczy!
  Po pierwsze ten pan Mirek S nie jest osoba decyzyjna w OSP Grodziec chyba ze samozwańczy Dyktator naczelnikiem jest ktoś inny a tym bardziej prezesem
  Po drugie dziecko nie dostało wymarzonej zabawki i wyje na cały świat jak to on pokrzywdzony masakra.
  Po trzecie nowy średni samochód trzeba kupić do Olszanicy a ewentualnie z tamtąd przekazać 20 letni ale sprawny nie wysłużony do Grodźca dla jednostki która w ciągu roku wyjeżdza około 15 razy do zdarzenia

 43. lustrator pisze:

  no i co dalej geniuszu.Tylko tyle mogles wykrztusic z siebie.Tyle to moj pies tez szczeknie.

 44. lustrator pisze:

  a sam jest w stanie czy zna tylko te piec liter.I musi mu ktos.

 45. Anonim pisze:

  Może raz napisać coś obiektywnie Panie redaktorze

 46. Mieszkanka pisze:

  Komuna i tyle

 47. lustrator pisze:

  chcialoby by sie byc wojtem panie pierdola a rosum juz nie ten.

 48. lustrator pisze:

  sji. – Ten plakat jest dziełem mieszkańców i strażaków z Grodźca. I to będzie policja wyjaśniać – groził Stanisław Olechowski. – Nie może być tak, że jesteśmy szykanowani, wieszani na plakatach, opluwani na facebookach, na >>>a nie pomysleliscie nigdy ze to jest zwykly…….Stary juz a sie chce.

 49. Maniek pisze:

  Szanowni radni wy nie jesteście jak rodzice ale wy jesteście głosem mieszkańców i macie robić to co oni chcą A nie realizować własne wizje bo je to niech realizują u siebie na podwórku

 50. czytelnik pisze:

  Bój to jest nasz ostatni. Wojownicy walczą z narodem .

 51. Mieszkaniec pisze:

  Prawda krytyk się nie boi a że ludzie oceniają Pana Olechowskiego Funkcjonariusza publicznego jak się określił to przecież normalność, a co zabolała go prawda o nim. Takiej rady żeby szkodzić mieszkańcom i narażać ludzi na niebezpieczeństwo chyba nie ma nigdzie .Wstydzę się za taką postawę radnych jako mieszkaniec tej gminy.Tak się zastanawiam czy oni faktycznie tak myślą czy ich wiedza jest taka mierna.

 52. lustrator pisze:

  bylo glosowac jak trzeba to ziobro by kupil a moze nawet jedna gasnice dolozył panie radny .Swoja droga jest nadzieja ze sie panu zapali i mam nadzieje ze zwykle sikanie na ogien sasiadow nie pomoze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

jedzieszmysl-36-1024x573

Wyrok utrzymany. 3 lata więzienia za śmierć 2 dzieci

Read More →