AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

PWSZ kształci specjalistów od finansów i menadżerów

Przez   /   25/07/2019  /   No Comments

Uważasz, że posiadasz wszystkie odpowiednie cechy, które powinien posiadać dobry menadżer? Posiadasz dyplom ukończenia studiów na kierunkach takich jak zarządzanie, finanse i rachunkowość lub ekonomia? Jesteś w trakcie dokonywania wyboru odnośnie dalszej drogi kształcenia i chciałbyś dalej poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie? W takim razie jesteś idealnym kandydatem na studia magisterskie na kierunku Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie. Studia te są prowadzone na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

Studia magisterskie na kierunku Finanse i zarządzanie w przedsiębiorstwie przygotowują do pełnienia funkcji menedżersko-specjalistycznych z zakresu finansów oraz zarządzania.
Ze względu na połączenie dwóch obszarów funkcjonowania przedsiębiorstwa absolwent rozumie i potrafi kształtować zjawiska oraz procesy zarówno finansowe jak i w sferze zarządzania podmiotem gospodarczym.
Absolwent może pracować na stanowiskach specjalistycznych w systemie zarządzania oraz finansowania, m.in. jako menedżer finansowy, menedżer projektu, analityk /doradca finansowy lub z sukcesem prowadzić własną działalność gospodarczą.
Na kierunku prowadzone są dwie specjalności:

 • specjalność finanse i inwestycje przedsiębiorstw – absolwent posiada wiedzę i umiejętności pozwalające skutecznie zarządzać finansami, w zakresie: planowania finansowego w przedsiębiorstwie, tworzenia budżetów projektów biznesowych oraz pozyskiwania środków unijnych, diagnozy sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, oceny efektywności projektów inwestycyjnych, zarządzania inwestycjami oraz oceny ryzyka finansowego.
 • specjalność zarządzanie i innowacje w przedsiębiorstwie – absolwent posiada wiedzę oraz umiejętności interpretacji i oceny zjawisk oraz procesów zarządzania przedsiębiorstwem, oceny wpływu otoczenia na przedsiębiorstwo oraz przygotowania i podejmowania decyzji zarządczych, w tym zarządzania innowacjami, potrafi zarządzać projektami biznesowymi, kierować zespołami oraz skutecznie komunikować się i negocjować.

Partnerami kierunku są przedsiębiorstwa Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

Atuty Wydziału Nauk Technicznych i Ekonomicznych

 • zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe w firmach stanowią integralną część procesu dydaktycznego. Naszymi partnerami są między innymi: Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Rileta spółka z o.o. w Legnicy, Winkelmann spółka z o.o. w Legnicy, Volkswagen Motor Polska spółka z o.o. w Polkowicach, Gates Polska spółka z o.o. w Legnicy, Wezi-Tech Sp. z o. o.; Voss Automotive Polska Sp. z o. o.
 • w procesie edukacji kształtowane są głównie umiejętności praktyczne i zawodowe,
 • w czasie studiów realizowane są projekty przemysłowe – praktyczne zadania lub projekty edukacyjne osadzone w praktyce przemysłowej, wykonywane samodzielnie przez studenta pod opieką nauczyciela akademickiego i opiekuna w zakładzie pracy,
 • prace mają charakter aplikacyjny lub projektowy, a ich tematyka jest powiązana z wcześniej wykonanymi projektami przemysłowymi,
 • uczelnia dysponuje bardzo dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną pozwalającą prowadzić zajęcia praktyczne,
 • w ramach programu ERASMUS+ możliwe jest zrealizowanie semestru lub roku studiów w jednym z kilkudziesięciu uniwersytetów za granicą, z którymi nasza Uczelnia ma zawarte porozumienia, między innymi: Niemcy, Grecja, Hiszpania, Włochy, Dania, Litwa, Słowacja, Francja,
 • wspieranie aktywności studentów poprzez działalność w studenckich kołach naukowych.

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

tekst sponsorowany

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 376 dni temu dnia 25/07/2019
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 25, 2019 @ 7:47 am
 • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

back-to-school-2680730_1920

„Dobry Start”. Po 300 złotych na wyprawki dla uczniów

Read More →