basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Energetyce Polska Komisja Akredytacyjna mówi “tak”

Przez   /   23/07/2019  /   No Comments

Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy o nadanie uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku Energetyka na poziomie studiów pierwszego stopnia (studia inżynierskie) o profilu praktycznym.


Podstawą opinii jest pozytywna ocena przedstawionej koncepcji i programu kształcenia, w tym efektów kształcenia właściwych dla profilu praktycznego oraz sposobu ich weryfikacji, warunków w jakich proces kształcenia będzie realizowany oraz możliwości zapewnienia i doskonalenia jakości kształcenia.
Tym samy Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej stwierdziło, że wniosek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy spełnia wszystkie wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie warunków prowadzenia studiów.
Po uchwale Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy oczekuje na decyzję Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w tej sprawie. Dokument taki pozwoli na uruchomienie rekrutacji na studia inżynierskie na kierunku Energetyka.
Podstawą przyjęcia na kierunek Energetyka są punkty rekrutacyjne przyznawane kandydatowi za przedmioty, z których zdawał egzamin maturalny tj.: 1) matematyka; 2) język obcy; 3) jeden z wybranych przedmiotów: fizyka (fizyka i astronomia), chemia, informatyka lub język polski.

Źródło (tekst, ryc., fot.): PWSZ im Witelona w Legnicy

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 308 dni temu dnia 23/07/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 23, 2019 @ 12:42 pm
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

virus-5188156_1920

Polkowicki podstawówki są otwarte… i prawie puste

Read More →