Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Przez koronawirusa nie będzie “Fanny i Aleksandra”

Przez   /   09/10/2020  /   No Comments

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy odwołał zaplanowane na następny tydzień przedstawienia “Fanny i Aleksander” Ingmara Bergmana w reżyserii Łukasza Kosa. Epidemiczne ograniczenia, wprowadzone przez rząd, uniemożliwiają wystawienie tego wyjątkowego spektaklu. Kasa zwraca pieniądze za bilety. Teatr nie zawiesił jednak działalności i chce wystawić pozostałe sztuki z październikowego afiszu: “Króla Leara” i “Wierną watahę”.

Drodzy Widzowie,
z żalem informujemy, że zmuszeni jesteśmy odwołać najbliższe przedstawienia – 16, 17 i 18 października – sztuki „Fanny i Aleksander” Ingmara Bergmana w reżyserii Łukasza Kosa. Totalny charakter tego spektaklu: prolog w teatralnym foyer, usytuowanie widowni na scenie, wędrówka publiczności, scena grana w hallu Starego Ratusza, zmiana usytuowania widowni na scenie – wszystko to nie pozwala na realizację spektaklu przy zachowaniu reżimu sanitarnego i ograniczeniach wynikających z „żółtej strefy”.
Jakość artystyczna przedstawienia wynika także z pomysłu inscenizacyjnego, nie pozwala na żadne artystyczne kompromisy.
Pozostałe październikowe tytuły – „Króla Leara” i „Wierną watahę” – gramy z publicznością usytuowaną na klasycznej widowni, wierzymy więc, że nic nie stanie na przeszkodzie ich realizacji.
Środki za bilety zakupione online zostaną zwrócone automatycznie, natomiast pozostałe osoby prosimy o kontakt z kasą Teatru, czynną od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 16.00, tel. 76 7233505, mail: bilety@teatr.legnica.pl
Przepraszamy za zaistniałą sytuację, ale bezpieczeństwo Państwa i wszystkich pracowników Teatru jest dla nas nadrzędną wartością.
Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej w Legnicy

 

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 12 dni temu dnia 09/10/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 9, 2020 @ 7:48 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Król Lear Zbrojewicz Fot. Karol Budrewicz

Teatr wciąż gra. “Król Lear” w pandemicznym reżimie

Read More →