wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Prokurator wciąż szuka śladu sutenera w mieszkania posła

Przez   /   17/01/2017  /   No Comments

Krakowska Prokuratura Regionalna wciąż nie znalazła dowodów, by w legnickim mieszkaniu wynajmowanym przez prostytutkę od posła Roberta Kropiwnickiego doszło do przestępstwa. Prokuratorzy nie ustają jednak w wysiłkach.  Jak się dowiedzieliśmy, bezowocnie śledztwo przedłużono do marca.

Pretekstem do wszczęcia postępowania było ujawnienie, że osobą wynajmującą mieszkanie posła jest prostytutka. Najpierw Prokuratura Okręgowa w Legnicy, a obecnie Prokuratura Regionalna w Krakowie sprawdzają, czy kobieta mówi prawdę, że pracowała na własny rachunek i że nikt poza nią nie uprawiał w tym lokalu nierządu. Postępowanie toczy się już pół roku.

- Postanowieniem Zastępcy Prokuratora Regionalnego w Krakowie z dnia 5 grudnia 2016 roku okres śledztwa w tej sprawie został przedłużony do dnia 7 marca 2017 roku. Dotychczas poczynione ustalenia dowodowe nie dostarczają podstaw do przedstawienia zarzutu popełnienia przestępstwa sutenerstwa którejkolwiek z osób objętych zainteresowaniem postępowania – poinformował nas prokurator Włodzimierz Krzywicki, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Krakowie.

Robert Kropiwnicki utrzymuje, że przy wynajmowaniu mieszkania korzystał z pośrednictwa biura nieruchomości. Nie kontaktował się z najemczynią. Nie wiedział, że kobieta zajmuje się nierządem. Czynsz odbierał za pośrednictwem biura nieruchomości. Pierwszym sygnałom od lokatorów, że mieszkanie odwiedzają klienci prostytutki, nie dowierzał. Gdy o sprawie zaczęły pisać prawicowe media, wypowiedział umowę najmu. Kilka miesięcy później wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki z mównicy sejmowej zasugerował, że Kropiwnicki prowadzi w Legnicy agencję towarzyską. Legnicki poseł odpowiedział pozwem przeciwko Jakiemu. Sprawa w sądzie trwa.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1264 dni temu dnia 17/01/2017
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Styczeń 17, 2017 @ 4:23 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

tadeusz sz

Akt oskarżenia dla byłego wójta gminy Zagrodno

Read More →