helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Prokurator Kluczyński zastąpi Harasimiuka w PO

Przez   /   18/09/2020  /   No Comments

Od dzisiaj Prokuratura Okręgowa w Legnicy ma nowego szefa. Kierujący nią od kwietnia 2016 roku Zbigniew Harasimiuk wraca do Jeleniej Góry, by zarządzać tamtejszą Prokuraturą Okręgową. Jego miejsce zajmie Sebastian Kluczyński z Prokuratury Rejonowej w Głogowie, delegowany dwa lata temu do pomocy przy śledztwach Prokuratury Okręgowej w Legnicy. 

W okręgówce prokurator Sebastian Kluczyński zajmował się m.in. głośnym śledztwem w sprawie śmierci głogowskiego radnego Pawła Chruszcza. W grudniu 2019 roku Prokuratura Okręgowa zakończyła je wydając (utrzymane później przez sąd) postanowienie o umorzeniu. Wynika z niego, że radny sam popełnił samobójstwo. Nie zgadzają się z tym bliscy Chruszcza. Ostatnio grupa dziennikarzy (Blanka Aleksowska, Karolina Baca-Pogorzelska i Wojciech Wybranowski) opublikowała w serwisie Wirtualna Polska dwa reportaże śledcze, które punktują błędy popełnione przy okazji tej sprawy przez policję oraz prokuraturę.
“Ja bardzo dobrze oceniam pana prokuratora. Prowadzi bardzo wiele poważnych spraw. Jest bardzo doświadczony i rzetelny.” – mówił 2 lata temu o Sebastianie Kluczyńskim prokurator Zbigniew Harasimiuk w rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia, komentując zastrzeżenia brata Pawła Chruszcza do toczącego się śledztwa. “Z całym szacunkiem, ale w naszej procedurze nie przewidziano możliwości wyboru przez pokrzywdzonego prokuratora, który ma prowadzić sprawę. W tej sprawie polecenie jej prowadzenia w Prokuraturze Okręgowej w Legnicy wydał Prokurator Generalny. Jeśli strona ma jakieś wątpliwości dotyczące bezstronności danej osoby, to istnieje w kodeksie taka instytucja jak wniosek o wyłączenie prokuratora. Taki wniosek do nas nie wpłynął.”

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 33 dni temu dnia 18/09/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 20, 2020 @ 5:11 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wykres

60 nowych zakażeń w Legnicy. W powiatach też źle

Read More →