wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Programowanie aplikacji popularną gałęzią rozwoju kariery – zostań programistą

Przez   /   29/10/2019  /   No Comments

Programowanie to jedno z tych zajęć, które swoją atrakcyjnością kusi wielu młodych ludzi. Decydują się oni na studia na tym kierunku, licząc na ciekawą pracę, atrakcyjne wynagrodzenie i ugruntowaną pozycję w branży. Co tak naprawdę oferuje wykształcenie programisty aplikacji? Przekonaj się sam!

Dlaczego warto zostać programistą?

Zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży jest bardzo duże. Na rynku IT cały czas brakuje wykwalifikowanych pracowników, podaż jest znacznie wyższa od popytu, w związku z czym programiści są w uprzywilejowanej sytuacji, dającej im możliwość wybierania spośród dostępnych ofert pracy i dopasowywania ich do własnych oczekiwań. Aktualnie IT to rynek pracownika, który – jeśli jest specjalistą w swoim fachu – nie musi obawiać się konkurencji. Ponadto powszechnie używane urządzenia mobilne, takie jak smartfony, palmtopy czy tablety powodują, że zapotrzebowanie na osoby tworzące i rozwijające kompatybilne z nimi aplikacje, czyli Mobile Developerów,  jest coraz większe.

Kto może zostać programistą aplikacji?

Choć zawód ten wymaga pewnych predyspozycji, takich jak ścisły, analityczny umysł, zdolności matematyczne czy zainteresowanie środowiskiem komputerowym oraz najnowszymi technologiami,  na przykładzie wielu osób można się przekonać, że programistą aplikacji może zostać niemal każdy, jeśli tylko ma w sobie wystarczająco dużo samozaparcia i pracowitości, by przyswoić dużą ilość niezbędnej wiedzy. Coraz częściej można spotkać osoby, które, choć ich wykształcenie lub wyuczony zawód jest zupełnie inny, po latach mało satysfakcjonującej pracy postanowiły przebranżowić się i spróbować swoim sił w IT.

Jak zostać Mobile Developerem?

Dróg do branży IT jest kilka, jednak najskuteczniejszą, dającą najszerszą wiedzę i największe kwalifikacje są oczywiście studia. Programowanie aplikacji to kierunek, który można znaleźć w ofercie Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Studia I-go stopnia trwają 3,5 roku i kończą się otrzymaniem tytułu inżyniera. Zobacz: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/informatyka/22-dla-kandytata/oferta-studiow-i-i-ii-stopnia/wydzial-zarzadzania/1752-programowanie-aplikacji W ich czasie studenci uzyskują wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu programowania stron internetowych, gier i robotów, aplikacji mobilnych oraz biznesowych, tworzenia sieci komputerowych, systemów operacyjnych i baz danych, zarządzania projektami informatycznymi czy grafiki komputerowej. Dzięki tak rozległej wiedzy, po zakończeniu studiów stają się profesjonalnie przygotowanymi do pracy specjalistami, potrafiącymi programować w kilku językach oraz tworzyć aplikacje mobilne i biznesowe dopasowane do  możliwości różnorodnych systemów operacyjnych, takich jak Android czy iOS. 

Kto oferuje pracę dla programistów aplikacji mobilnych?

Największe zapotrzebowanie na tego typu specjalistów jest oczywiście w firmach, które działają w branży technologii mobilnych i internetowych, jednak Mobile Developer z powodzeniem może szukać zatrudnienia również w przedsiębiorstwach telekomunikacyjnych, bankach, firmach medycznych, energetycznych, budowlanych i administracyjnych oraz koncernach farmaceutycznych. Atrakcyjną opcją jest również założenie własnej firmy i samodzielne poszukiwanie ciekawych zleceń.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rpt

W Legnicy debatowali Paweł Tanajno i Michał Huzarski

Read More →