AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Proces ks. Piotra M. Kobiety winią biskupów z Legnicy

Przez   /   25/10/2019  /   1 Comment

Przed sądem w Zgorzelcu ruszył proces proboszcza z Ruszowa, oskarżonego o molestowanie dwóch upośledzonych dziesięciolatek. Aktywistki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet rozwinęły przed sądem transparent z listą parafii, gdzie pracował ks. Piotr M. (m.in. Niedźwiedziece, Goliszów), i nazwiskami biskupów z Legnicy, których uważają za współwinnych cierpieniom.

Choć ks. Piotr M. jeszcze nie został osądzony, aktywisktki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na swym transparencie pod imieniem i nazwiskiem duchownego napisały już “ksiądz/pedofil”. Na czarnym płótnie wymieniono 7 miejscowości, w których oskarżony pracował od lat 80-tych: Wrocław, Jędrzychowice, Żarska Wieś, Bogatynia, Goliszów, Niedźwiedzice, Ruszów. Jest tam również powtórzone trzykrotnie słowie “winni” i nazwska hierarchów, którzy przenosili ks. Piotra M. z miejsca na miejsce. To wrocławski  kardynał Henryk Gulbinowicz i trzech legnickich biskupów: Tadeusz Rybak, nieżyjący już, oraz Stefan Cichy i Zbigniew Kiernikowski.

31 marca na stronie internetowej diecezji ukazało się Oświadczenie Legnickiej Kurii Biskupiej:

Wobec ujawnianych w mediach informacji, iż ks. Piotr M. duchowny diecezji legnickiej, mógł dopuścić się czynów wykorzystania seksualnego osób, które nie miały ukończonego 18 roku życia, informujemy, że postępowanie kanoniczne w tej sprawie prowadzi na mocy przepisów prawa kościelnego Komisja  powołana przez biskupa legnickiego. Wszystkie osoby, które posiadają wiedzę pozwalającą na rzetelne zweryfikowanie tego przypadku, w tym osoby pokrzywdzone, powinny zgłosić się do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, która prowadzi postępowanie karne w tej sprawie. Jednocześnie prosimy, aby zgłaszać się również  do delegata diecezji legnickiej mailowo:delegat@diecezja.legnica.pl lub pod nr telefonu: 76 724 41 39.

 

FOT. SCREEN FACEBOOK.PL/ OGÓLNOPOLSKI STRAJK KOBIET

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 286 dni temu dnia 25/10/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 25, 2019 @ 6:55 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. Lustrator pisze:

    a gdzie tlum suwerena placzacy i modlacy sie za biednego ksiedza?Tym razem dzieci nie sa tego warte?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

117105267_3030432717065371_619715376988979341_o (1)

18 udziałowców Sanikomu chce się uniezależnić

Read More →