schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Prezydent przyznał nagrodę specjalną Satyrykonu

Przez   /   27/02/2015  /   No Comments

Stało się już satyrykonową tradycją, że najważniejsze nagrody w tym konkursie rysunku satyrycznego, poza międzynarodowym jury, przyznają: dyrektor Muzeum Karykatury w Warszawie, dyrektor Legnickiego Centrum Kultury oraz prezydent Legnicy.

W tym roku szczególną uwagę prezydenta Tadeusza Krzakowskiego zwróciła praca zatytułowana „Entuzjazm (z greckiego) z Bogiem w …”. Jej autor to Andrea Pecchia, włoski grafik, ilustrator, wydawca i rysownik satyryczny. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie, członek Stowarzyszenia Ilustratorów Włoskich w Mediolanie.

Artysta związany jest z legnickim Satyrykonem. W 2013 roku zdobył nagrodę-wyróżnienie za pracę „Syrena i tuńczyk”. Rok później otrzymał III nagrodę i brązowy medal za pracę „Prawa kobiet”. W tym roku prezydent Legnicy wyróżnił go nagrodą specjalną w wysokości 4 tys. zł.

Od 18 do 21 czerwca w Legnicy odbędzie się wielkie święto satyry, podczas którego laureaci Satyrykonu 2015 odbiorą nagrody, a nadesłane na tegoroczny konkurs prace będzie można obejrzeć na specjalnej, pokonkursowej wystawie.

Źródło (tekst. zdjęcie): Urząd Miejski w Legnicy/ RYC. SATYRYKON

 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2768 dni temu dnia 27/02/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 27, 2015 @ 6:38 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Żelazny Człowiek szuka kąta. Frączkiewicz w muzeum

Read More →