Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Prezydent Legnicy wręczył stypendia wybitnym uczniom

Przez   /   01/09/2020  /   No Comments

- Witamy rok szkolny 2020/2021. Witamy go skromnie, ale uroczyście. Ogromnie się cieszę, że stypendiami mogę nagrodzić wyróżniających się uczniów legnickich szkół za ich osiągnięcia – powiedział prezydent Tadeusz Krzakowski.

Inauguracja nowego roku szkolnego odbyła się 1. września w Akademii Rycerskiej. Ze względów bezpieczeństwa obowiązywały rygory sanitarne.
W Legnicy już od wielu lat nowy rok szkolny jest okazją do szczególnego nagrodzenia i uhonorowania uczniów wszystkich poziomów szkół, którzy wyróżniają się osiągnięciami naukowymi z wiedzy ogólnej, wiedzy technicznej, a także artystycznymi i sportowymi. Uczniowie, osiągający najlepsze wyniki, zostają laureatami stypendiów prezydenta miasta.
Jednorazowe stypendia na nowy rok szkolny 2020/2021 podczas spotkania z laureatami otrzymało w Legnicy 100 uczniów. Miasto przeznaczyło na nie prawie 68 tys. zł. Prymusi ze szkół podstawowych są wyróżnieni stypendiami po 600 zł, a uczniowie szkół ponadpodstawowych – po 700 zł.

- W czasie wielkich wyzwań jestem wdzięczny uczniom i ich wspaniałym nauczycielom za Waszą postawę. Pracujcie i uczcie się w bezpiecznych warunkach, które staramy się zapewnić. To wielki wysiłek organizacyjny. Zdobywajcie wiedzę, ucząc się też odpowiedzialności za innych. Niech to będzie udany, dobry i zdrowy rok – mówił prezydent Legnicy.

Poinformował też zebranych o powołaniu z dniem 1. września pełnomocnika prezydenta miasta do spraw dzieci i młodzieży. Został nim Jakub Należny. – Siła młodości dzieci i młodzieży ma w Legnicy ogromny potencjał. Pełnomocnik, znany i szanowany za swą działalność wolontariacką, będzie Waszym przewodnikiem, inspiratorem różnych przedsięwzięć, ale i przyjacielem – powiedział Tadeusz Krzakowski.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy
FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

logo_lbo_2022,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

LBO 2022. Jakie projekty wygrały w głosowaniu?

Read More →